Спецвозможности
Новости

Крадена дніпровська вода нашкодить як материковій частині України, так і окупованому Криму

28.06.2022
239
Крадена дніпровська вода нашкодить як материковій частині України, так і окупованому Криму фото, иллюстрация

Після розгортання повномасштабної війни в Україні вода стала одним із приводів для удару російської армії по Херсонщині. Намір цього удару — розблокування подачі дніпровської води на тимчасово окупований півострів Крим із району Нової Каховки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rubryka.com.

Наприкінці лютого окупантами була захоплена головна споруда Північно-Кримського каналу, Каховська ГЕС та всі гідротехнічні споруди, що регулювали постачання води з Каховського водосховища на півострів Крим.

27 лютого росіяни зруйнували тимчасову дамбу, автомобільний міст та головну перегородку каналу, щоби «пустити» воду до Криму. За повідомленнями Держекоінспекції, російськими військами здійснювався водозабір із Каховського водосховища через часткову розгерметизацію гідроспоруди Північно-Кримського каналу.

Підрахунки ДЕІ вказують на те, що за день окупанти крадуть води на понад 32 млн гривень.

Однак Північно-Кримський канал — це система гідротехнічних споруд, і просто «пустити» ним воду недостатньо. Систему Північно-Кримського каналу на півострові потрібно було ретельно готувати до прийому води. Тож результат виявився відповідним: через зношеність інфраструктури каналу та гідротехнічних споруд вода, що поступає в канал, сильно замулена і її якість може бути дуже низькою.

Тому потрапляння води в непідготовлений канал принесе більше шкоди, ніж користі.

«Захоплення російськими військами об'єктів водопостачання та тимчасове відновлення подачі води до Криму можуть спричинити посилення водного дефіциту як на материковій частині, так і на півострові», — вважає доктор наук із державного управління, доцент Сергій Зелінський.

Интервью
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Многие аграрии ищут что-то, на чем можно было бы заработать большие деньги. Часть из них с этой целью ищет что-то такое, чем бы еще мало кто занимался, по крайней мере в промышленном масштабе. Поэтому интерес значительной части аграрной... Подробнее
С февраля этого года подразделение Crop Science компании «Байер» в Украине возглавил Франк Хатке, который одновременно занимает должность руководителя регионального маркетинга в странах Центральной и Восточной Европы и недавно приехал в... Подробнее

1
0