Спецможливості
Новини

Корупція в земельних відносинах – результати дослідження

18.10.2024
368
Корупція в земельних відносинах – результати дослідження фото, ілюстрація
У 2024 році рівень корупції в земельних питаннях, з якими стикалися мікро-, малі та середні аграрні підприємства, залишився на минулорічному рівні та становить 16%. Про це йшлося під час презентації дослідження “Прояви корупції серед підприємств агросектору у 2024 році”, яке проводиться Програмою USAID з агарного та сільського розвитку (АГРО) спільно з дослідницькою агенцією Info Sapiens.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.
 
«За останній рік 16% опитаних ММСП (мікро-, малі і середні підприємства) в агросекторі стикались з корупцією. Однак, частка підприємств, які потрапляють у такі ситуації знижується, а цього року залишилась на рівні даних за минулий рік. Водночас, у 2022 році показник становив 20%», – зазначила керівниця відділу соціальних і політичних досліджень Info Sapiens Анастасія Шуренкова.
 
Дослідження показало, що найчастіше з корупцією у земельних відносинах стикалися ММСП у сферах м’ясомолочного виробництва (25%), плодовоовочевого (13%) та зернових, бобових та олійних (15%).
 
За розміром бізнесу, корупція в земельних питаннях за рік зросла до 30% у малого та середнього, тоді як у мікробізнесу зменшилася до 14%.
 
Понад половина опитаних (55%) вважають, що корупція у земельних відносинах всеохоплююча або досить поширена. За результатами дослідження, найбільш поширеним видом корупції за останній рік 49% ММСП називають створення штучних проблем та затягування процедур у часі.
 
Зокрема, з усіх пов’язаних із земельними відносинами процедур протягом цього року респонденти найчастіше стикалися із необхідністю отримати витяг із кадастру про земельну ділянку (38%).
 
Під час звернень найчастіше корупційна проблема виникала в питаннях оренди земельної ділянки державної або комунальної власності (38%) та приватизації земельної ділянки (35%).
 
Респонденти вважають найбільш корумпованим у земельній сфері саме сільські, селищні, міські ради та ради ОТГ, водночас на другому місці – Держгеокадастр і його підрозділи на місцях.
 
Шуренкова повідомила, що цьогоріч лише 9% з тих підприємств, які стикалися з проявами корупції, заявляли про неї, що менше минулорічного показника (15%). Найбільш поширеними причинами є впевненість у тому, що від заяви нічого не залежить, недовіра до влади та впевненість у її бездіяльності, що наразі є найбільшим викликом для держави.

Читайте також
17:00 • Сьогодні
17:00 • Сьогодні
16:00 • Сьогодні
Інтерв'ю
Статті
236
153
247
271

1
0