Спецможливості
Новини

Комісія Мін’юсту фактично стимулює і підтримує агрорейдерство?

01.08.2017
1306
Комісія Мін’юсту фактично стимулює і підтримує агрорейдерство? фото, ілюстрація

На сьогодні в Україні набирає нечуваних масштабів проблема, про яку по всіх усюдах говорять фермери, – агрорейдерство, пише propozitsiya.com з посиланням на аналітичну статтю тижневика «Дзеркало тижня».  

Якщо в минулому році кричущих повідомлень про захоплені рейдерами агрофірми було близько 50-ти, то в цьому році їх кількість вже подвоїлася. Причину вбачають у діяльності спеціальної Комісії Мін'юсту з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Цей орган отримав повноваження в досудовому порядку скасовувати рішення державних реєстраторів, вилучати дані з Держреєстру і здійснювати перереєстрацію прав власності.

Новий спрощений порядок реєстрації юросіб передбачає, що для зміни власника фірми реєстратору уже не потрібно нічого завіряти, підтверджувати справжність підписів чи оригінальність документів.

На початку року глава НАБУ публічно заявив, що через втручання в реєстр прав власності почалася масова хвиля рейдерства. У Мін'юсті ці факти миттєво оскаржили. 4 липня, після того, як ошукані фермери дійшли аж до генерального прокурора, голова комісії Мін'юсту П.Мороз звільнився. Але сама комісія діє і її повноваження не звузилися.

«Законодавець створив ідеальну для зловживань нормативну базу, - коментує ситуацію керівник центрального апарату Аграрної партї України Роман Безсмертний. - Добре, земля в оренді, але те, що на ній вирощують, - власність того, хто це посіяв. Власність, захищена Конституцією. Очевидно, що на певному етапі була розроблена програма внесення змін до законодавства і створена формальна юридична база для запуску системи зловживань. Я переконаний, що комісію створили спеціально, і діяла вона як головний інструмент цієї системи. Власне, ця комісія фігурує у всіх документах, що стосуються справи. Вона є не просто учасником, вона виступає співорганізатором цих процесів. Запущено механізм із ознаками організованої схеми, з очевидним злим умислом. Це простежується в усіх випадках, про які ми говоримо, - або шляхом зупинки оформлення прав власності, або шляхом скасування цих прав. І боюся, що робота цієї комісії буде стосуватися не тільки землі. Просто зараз схема відпрацьовується у найбільш ліквідному секторі, що гарантує швидкий прибуток». 

Ключові слова: рейдерство

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як

1
0