Спецможливості
Новини

Колекція насіння із 2250 сортів томатів — коли на пенсії не сидиться

11.09.2022
986
Колекція насіння із 2250 сортів томатів — коли на пенсії не сидиться фото, ілюстрація
Тамара Проскурня

Колекцію із 2250 сортів томатів має пенсіонерка Тамара Проскурня з Київщини. Хоча ще 10 років тому вона була столичною жителькою без найменшого досвіду городництва. Цьогоріч господиня вирощує 1200 кущів томатів і 450 кущів перців. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на social.com.ua.

Господиня зізнається, що мусила всьому вчитись «з нуля».

«Спочатку виписувала тематичні газети й журнали. Потім, коли чоловік подарував ноутбук, я почала спілкуватися у соцмережах і побачила, що помідори бувають дуже різні, а не лише червоні і рожеві. Хотілося й собі таких. На базарі купувала розсаду, але часто мене обманювали – виростало не те, що обіцяли. Тому я вирішила вчитися вирощувати розсаду сама. Це мене так захопило, що тепер моя колекція налічує 2250 сортів томатів, понад 200 сортів перців гострих і солодких, багато різної квасолі та сортів картоплі», – розповідає пенсіонерка.

За її словами, аби зібрати якісне насіння, потрібно виростити хорошу рослину з гарними плодами. Важливо дати гарний старт розсаді.

«Коли висаджую розсаду овочів, в лунку закладаю перегній, доломітову муку для розкислення ґрунту, попіл, можна також додати нітроамофоску. Останні три роки в нас досить холодна весна, тому бажано розсаду накрити агроволокном. Висаджую завжди в перших числах травня, відразу розкладаю крапельний полив», – пояснює пенсіонерка.

Колекція насіння у жінки виглядає, як картотека у бібліотеці. Каже, онук допомагав. Колись процес такої роботи було складніше організувати. Жінка фотографувала рослини на цифровий фотоапарат, потім переносила фото у ноутбук, підписувала. Тепер все простіше. Сучасний телефон і сторінка в соцмережі допомагають організувати збір та зберігання всієї інформації: і фото, і опис сорту.

Ключові слова: колекція насіння, томати

Інтерв'ю
Валерія Маринюк
Валерія Валеріївна Маринюк у 2023 році отримала у спадок ТОВ «Алмар Агро», яке розташоване в селі Котюжани Могилів-Подільського району Вінницької області. Аграрне господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних та технічних... Подробнее
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее

1
0