Спецможливості
Новини

Ключовий напрям збуту українського ріпаку в 2017/18 МР - Європа

08.06.2017
1911
Ключовий напрям збуту українського ріпаку в 2017/18 МР - Європа фото, ілюстрація
У майбутньому сезоні можна очікувати значне збільшення обсягів зовнішньої торгівлі ріпаком українського походження. За різними оцінками, експорт складе 1,7-1,9 млн т

З огляду на експортну спрямованість виробництва ріпаку в Україні, в майбутньому сезоні можна очікувати значне збільшення обсягів зовнішньої торгівлі ріпаком українського походження. За різними оцінками, експорт складе 1,7-1,9 млн т. При цьому основним напрямком збуту для національних експортерів залишиться саме європейський ринок, в першу чергу - Бельгія, Польща, Франція, Німеччина, Нідерланди та інші країни.

Протягом липня-квітня 2016/17 МР за даними "ПроАгро" в напрямку цих п'яти країн було відвантажено близько 84% обсягу експортованих насіння ріпаку українського походження. Про це повідомила аналітик аграрного ринку "ПроАгро" Станіслава Ярош, пише propozitsiya.com з посиланням на proagro.com.ua.

Перші оцінки перспектив сезону 2017/18 враховують розширення площ під ріпаком в європейських країнах до 6,6 млн га (+ 2% щодо торішнього показника), стимульоване зростанням цін на цю культуру. Збільшення площ під культурою відбувається в першу чергу в країнах Балтії, Центральної та Південно-Східної Європи.

За її словами, при збереженні середньої врожайності валові збори ріпаку в зазначених регіонах, як очікується, досягнуть 22 млн т, на 6% перевищивши середньорічний показник. В інших державах, наприклад у Німеччині та Польщі, значних змін показників в ріпаковому сегменті не очікується, а в інших, таких як Франція і Великобританія, площі під ріпаком скоротяться на 4-5% відносно минулого року.

Валовий збір олійних культур в країнах Євросоюзу в сезоні 2016/17 оцінюється на рівні 31,1 млн т, що на 3,3% нижче за результат попереднього маркетингового року, повідомляється в матеріалах звіту Єврокомісії.

"Втім, це все-таки вище середньорічного значення (за підсумком п'яти останніх років) на 0,4%. Приріст сукупного показника було досягнуто переважно за рахунок збільшення виробництва соєвих бобів, що компенсувало падіння в ріпаковому та соняшниковому сегменті", - зазначає експерт.

Виробництво ріпаку в звітному сезоні склало 20 млн т, що нижче середньорічного показника за підсумком останніх п'яти років на 3%, проте в деяких західноєвропейських країнах падіння в цьому сегменті склало 11-30% внаслідок несприятливої ​​погоди і впливу шкідників. У той же час деякі держави Східної Європи, такі як Румунія, Чехія та Угорщина, навпаки, продемонстрували хороші результати ріпакової сезону.

В Україні ж очікуваний обсяг врожаю в наступному, 2017/18 МР, коливається близько 2 млн т, що перевищить показники попереднього сезону більш ніж удвічі.

"Приріст буде досягнуто за рахунок розширення посівних площ, а також завдяки вдалим погодним умовам, внаслідок яких велика частина посівів олійної перебувати в гарному стані, на відміну від сезону 2016/17, коли через несприятливу погоду загинуло до 40% первинних посівів озимого ріпаку" , - нагадує С. Ярош.

Ключові слова: Ріпак, експорт, ЄС, ПроАгро

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0