Спецможливості
Новини

Китайський фактор призвів до 20% подорожчання ячменю в портах України

21.09.2020
917
Китайський фактор призвів до 20% подорожчання ячменю в портах України фото, ілюстрація

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», зі старту 2020/21 МР на українському експортному ринку домінує тенденція зростання цін на ячмінь, при цьому з початку вересня темпи подорожчання зернової помітно прискорилися.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

«Незважаючи на перманентну волатильність цін на експортному напрямку з початку сезону, ціни на ячмінь переважно підвищувалися слідом за зростаючим інтересом із боку Китаю. Подібну картину ми спостерігали і на початку попередніх сезонів, але в цьому році китайський попит просто зашкалює!

За липень-серпень 2020/21 МР він вже імпортував на 97% більше українського ячменю, ніж за аналогічний період попереднього сезону. 

У серпні п. р. був зафіксований абсолютний рекорд експорту для даного місяця (понад 1,3 млн тонн), і це, незважаючи на 14%-скорочення обсягів закупівель українського ячменю таким ключовим гравцем, як Саудівська Аравія», — прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Так, під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на ячмінь у портах України з початку сезону зросли в середньому на 20% і станом на 18 вересня в основному озвучуються в межах 6050-6350 грн/т СРТ-порт.

Доларові ціни попиту також помітно зросли і до звітної дати становлять 177-189 USD/т СРТ-порт. При цьому мінімальні ціни озвучують одиничні трейдери.

«Безумовно підтримку цінам на ячмінь також надавали ситуація на суміжних ринках, побоювання щодо зниження потенціалу виробництва зернової в ряді країн-експортерів, валютний фактор і стримування продажів аграріями. Але драйвером зростання цін виступила активність попиту Китаю, в напрямку якого зернова поставляється з хорошою премією», — підсумувала А. Танська.

Ключові слова: ячмінь, експорт, ціна, Китай

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0