Спецможливості
Новини

Китайські тваринники диверсифікують джерела протеїнових кормів

19.05.2021
603
Китайські тваринники диверсифікують джерела протеїнових кормів фото, ілюстрація

Китай планує знизити частку соєвого шроту на користь інших видів шроту.

Про це йшлося на онлайн-конференції, присвяченій українсько-китайській торгівлі сільгосппродукцією, що відбулася 18 травня, пише propozitsiya.com.

Зокрема, високий інтерес китайські покупці проявляють до соняшникового шроту. Чим і користується Україна: експорт соняшникового шроту з України до Китаю швидко зростає. З початку нинішнього сезону, за оцінками компанії «УкрАгроКонсалт», він склав 1,5 млн т, а до кінця сезону може досягти 2,2 млн т.

Можна було б експортувати й ріпаковий шрот, однак в Україні переробляється відносно небагато ріпаку. З огляду ще й на прогнозоване зниження валового збору цієї культури в нинішньому році експорт ріпакового шроту з України в новому сезоні, за прогнозами «УкрАгроКонсалт», знизиться зі 130 тис. т у 2020/21 МР до 100 тис. т.

З соєвим шротом у України на китайському ринку мало шансів іще й тому, що наша країна вирощує сою з відносно низьким вмістом протеїну.

Відтак шрот з неї виходить з вмістом протеїну 37–38%. Такий шрот купують у Білорусі, в Євросоюзі, але Китай віддає перевагу шроту з Бразилії з вмістом протеїну 40%.

Трейдери вважають, що Україна може повернутися на китайський ринок соєвого шроту, якщо наші виробники перейдуть на високо протеїнові не-ГМ сорти сої.

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0