Китайські тваринники диверсифікують джерела протеїнових кормів
Китай планує знизити частку соєвого шроту на користь інших видів шроту.
Про це йшлося на онлайн-конференції, присвяченій українсько-китайській торгівлі сільгосппродукцією, що відбулася 18 травня, пише propozitsiya.com.
Зокрема, високий інтерес китайські покупці проявляють до соняшникового шроту. Чим і користується Україна: експорт соняшникового шроту з України до Китаю швидко зростає. З початку нинішнього сезону, за оцінками компанії «УкрАгроКонсалт», він склав 1,5 млн т, а до кінця сезону може досягти 2,2 млн т.
Можна було б експортувати й ріпаковий шрот, однак в Україні переробляється відносно небагато ріпаку. З огляду ще й на прогнозоване зниження валового збору цієї культури в нинішньому році експорт ріпакового шроту з України в новому сезоні, за прогнозами «УкрАгроКонсалт», знизиться зі 130 тис. т у 2020/21 МР до 100 тис. т.
З соєвим шротом у України на китайському ринку мало шансів іще й тому, що наша країна вирощує сою з відносно низьким вмістом протеїну.
Відтак шрот з неї виходить з вмістом протеїну 37–38%. Такий шрот купують у Білорусі, в Євросоюзі, але Китай віддає перевагу шроту з Бразилії з вмістом протеїну 40%.
Трейдери вважають, що Україна може повернутися на китайський ринок соєвого шроту, якщо наші виробники перейдуть на високо протеїнові не-ГМ сорти сої.