Китайські виробники пестицидів з оптимізмом дивляться в 2017-й
Китайські виробники пестицидів з оптимізмом дивляться в 2017-й рік. Про це в інтерв'ю газеті «Захист рослин» заявив глава Китайської асоціації виробників засобів захисту рослин (CCPIA) доктор Сунь Шубао, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.
За його інформацією, обсяги виробництва пестицидів в Китаї знижуються з другої половини 2014 року. Головні причини — свытове падіння врожаїв зерна і цін на нафту. Він зазнав, що китайська пестицидна промисловість «деяким чином сприяє зниженню світових цін на зерно», оскільки аграрії використовують китайську продукцію, яка реалізується «за розумною ціною ... в порівнянні з цінами, запропонованими транснаціональними компаніями». Сунь Шубао підкреслив, що така цінова доступність знижує попит на пестициди. «Але саме попит і пропозицію регулюють ринок, і я сподіваюся, що китайська промисловість з виробництва пестицидів подолає існуючі сьогодні проблеми швидше, ніж можна було б очікувати», - доодав він.
Експерт нагадав, що транснаціональні агрохімічні компанії набувають технології і навіть рецептури складів приблизно у 30-ти китайських виробників. «Вони зобов'язані регулярно перевіряти продукцію своїх постачальників на відповідність вимогам з безпеки для навколишнього середовища, щоб забезпечувати безперервність виробництва», - зазначив глава CCPIA і додав, що «жорсткі стандарти на продукцію, що поставляється нами продукцію йдуть нам на користь».
Сунь Шубао розповів, що ряд великих агрохімічних компаній були закриті за вимогою місцевих органів влади через недотримання екологічних стандартів.
Крім того, згідно з 5-річним планом, китайський уряд прагне на 30% скоротити число компаній - виробників ЗЗР, але «процес йде дуже повільно». Натомість рекомендується проводити злиття і поглинання підприємств, якщо компанії хочуть розширити асортимент своєї продукції або почати випускати новий продукт.
«Я вже був свідком кількох злиттів і поглинань в Китаї, але їх вплив на китайський внутрішній ринок пестицидів виявився не особливо помітним, на відміну від наслідків для ринку збуту продукції транснаціональних компаній. Хоча, треба відзначити, що і в Китаї такі процеси не завжди проходять гладко. Відома спроба придбання компанії Jiangsu Changlong компанією Nantong Jiangshan, яка не увінчалася успіхом через невідповідність продукції Changlong екологічним нормам і негативне ставлення акціонерів Nantong Jiangshan до спланованої угоди», - поділився інформацією голова CCPIA.
Довідка
Китай є світовим лідером за обсягами виробництва пестицидів. У країні налічується понад 2600 компаній-виробників пестицидів, із них близько 600 у змозі створювати нові види продукції. Більше половини обсягу вироблених товарів експортується, а решта знаходять збут на внутрішньому ринку. Оскільки експорт відіграє домінуючу роль, китайська промисловість орієнтується в основному на вимоги зарубіжних споживачів.