Як повернути самовільно захоплену сусідом землю
Періодично між землевласниками виникають суперечки через самовільне захоплення земельних ділянок.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.finance.
Земельний Кодекс України захищає власників землі, оскільки самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.
Проте, такий факт у суді має ґрунтуватись на беззаперечних доказах того, що земельна ділянка самовільно використовується іншою особою.
Приклад. Степан звернувся до Рокитнівського бюро правової допомоги, що на Рівненщині, і розповів, що його земельну ділянку самовільно використовує односелець. Але ця земля належить Степану, що підтверджує Державний акт на право власності на земельну ділянку.
Фахівець бюро з’ясував, що історія із захопленням ділянки тягнеться вже довго. За фактом самовільного зайняття земельної ділянки спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області провели перевірку дотримання вимог земельного законодавства і виявили, що односелець самовільно зайняв частину земельної ділянки площею 0,40 га.
Порушника було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53-1 КУпАП — накладено штраф у розмірі 170 грн та розраховано розмір шкоди, заподіяної Степану внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки — 560,70 грн. Також односельцю було видано припис на усунення виявленого порушення.
Втім, цей припис не було виконано. На неодноразові звернення пана Степана «загарбник» не реагував і продовжував обробляти земельну ділянку для власних потреб.
Юрист бюро правової допомоги підготував позовну заяву про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки. У заяві він просив зобов’язати порушника звільнити та привести до стану, придатного для використання за цільовим призначенням, земельну ділянку площею 0,40 га, яка належить Степану.
Рокитнівський районний суд Рівненської області позовну заяву задовольнив повністю, чим захистив право клієнта системи БПД на безперешкодне користування власною земельною ділянкою.