Спецможливості
Новини

Як українці заробляють на виробництві органічних добрив

21.12.2019
1587
Як українці заробляють на виробництві органічних добрив фото, ілюстрація

Ми всі знаємо, що рослини ростуть за рахунок поглинання з ґрунту потрібних їм мінеральних речовин. Ґрунт поступово виснажується, і, якщо фермер хоче отримати хороший урожай, то йому необхідні добрива. Ще ми знаємо, що найкращі й дружні до екології добрива — це органічні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на pro-consulting.ua.

А з чого виходять органічні добрива? Правильно, з усілякої органіки: відходів життєдіяльності сільськогосподарських тварин, залишків агровиробництва, харчових відходів. Тобто існує попит на екологічно чисті добрива і величезна кількість сировини, з якої ці добрива можна зробити.

Між цими полюсами і ховається прекрасна бізнес-ідея — налагодити випуск органічних добрив.

Якщо ж відразу пірнати у вир бізнесу боязно, можна піти еволюційним шляхом дрібними кроками. Так вчинили, наприклад, Юрій Поляков та Ірина Миронова, засновники проекту «Львівський хробороб».

Як можна зрозуміти з назви, Юрій та Ірина вирощують черв'яків. Черв'яки переробляють органічні відходи в гумус. Спочатку засновники ставилися до свого проекту як до хобі, вкладаючи в його розвитку всього по 50 доларів в місяць і витрачаючи на догляд за підопічними по годині в день.

Однак, поступово справа набула комерційний оберт: гумус стали купувати тепличні господарства для добрив, а самих хробаків реалізовували рибалкам на наживку через спеціалізовані магазини.

Зараз у «хроборобів» понад 60-ти черв'ячних сімей і далекосяжні плани з розвитку бізнесу. Зокрема, у них є намір інтегрувати підприємство по переробці органіки в міську інфраструктуру, що допоможе перетворити відходи їжі що, в достатку, генеруються міським населенням, в цінну сировину для екологічно чистого добрива.

 

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0