Спецможливості
Новини

Як прикарпатці роблять бізнес на лохині

01.09.2017
7630
Як прикарпатці роблять бізнес на лохині фото, ілюстрація
Ринок збуту ягід - переважно міста-мільйонники. А ось саджанці, які в сучасній лабораторії вирощують з бруньок, продають до євопейських країн

На Прикарпатті збирають урожай найдорожчої в Україні ягоди. На плантації поблизу міста Долина на Івано-Франківщині вирощують 10 видів американської чорниці, яку ще називають лохина. У регіоні є ранньо-, середньо- та пізньостиглі сорти, завдяки чому свіжу ягоду збирають від липня до жовтня. Нині площі власно вирощених саджанців дають врожай понад 100 т, пише propozitsiya.com з посиланням на fakty.ictv.ua.

Майже 10 років тому долинські аграрії були першим, хто почали вирощувати американську лохину в України. Починали з 6 га і щороку досаджують стільки ж. Нині площа поля становить понад 30 га. Аби забезпечити гарний урожай, посадили одразу кілкьа сортів, 1 кг лохини коштує сотню гривень.

"Плантаціїя, які були посаджені в 2012 році, – у нас уже дають близько 20 т з 5 га. Якщо брати дохідність самої лохини відповідно до витрат, які супроводжують той процес, операційні витрати, то я думаю, що тут рентабельність порядку 200%", – каже директор господарства з розведення лохини Віктор Дитинко.

Місцеві аграрії на солодкому бізнесі не лише самі заробляють, вони агітують вирощувати заморську чорницю місцевих селян. Одна людина на день може зібрати 40-50 кг лохини.

Соковиті ягоди достигають у липні, у серпні - пік врожаю, збирають їх аж до жовтня. Рослина не вибаглива, лише потребує легкого, трохи підкисленого, піщано-тирсового грунту і не менше 10 л води на добу. А ще вона - морозостійка, у той час, як лісова ягода не витримує пониження температури, то ця спокійно перенесе мінус 3-5 градуси, зазначає завідувач господарства з розведення лохини Андрій Цап.

Руслан Фіголь, який брав участьу Революції гідності і був поранений, вклав отриману грошову компенсацію від держави у ягідний бізнес. Порахував, що це справа прибуткова, правда, на перший час затратна. Аби правильно підготувати грунт, полив та засадити 2 га дворічними саджанцями, він витратив понад 1 млн грн. На наступний сезон планує отримати з куща 200-300 г - близько 120 тис. грн з га. Наголошує, що кущі плодоносять 50 років і з кожним роком більше.

За користю та смаком амеиканська ягода не поступається українській чорниці. Натомість має кілька переваг: солодша, більша за розміром, витримує тривали переїзди та може зберігатися у холодильнику кілька тижнів.

Ринок збуту місцеві виробники вже налагодили, переважно це міста-мільйонники.

А ось саджанці, які в сучасній лабораторії вирощують з бруньок,  продають до євопейських країн. Підприємливі прикарпатці контракт на продаж посадкового матеріалу підписали з Нідерландами та Сербією.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0