Спецможливості
Новини

Як мінімізувати втрати при транспортуванні?

27.07.2017
2195
Як мінімізувати втрати при транспортуванні? фото, ілюстрація
Щоб мінімізувати втрати при транспортуванні, починати треба з організаційних заходів

Щоб мінімізувати втрати при транспортуванні, починати треба з організаційних заходів. Для початку логістичним підрозділам спільно з фінансовим відділом необхідно провести ряд організаційних заходів для забезпечення оперативної фіксації, документального оформлення нестач і забезпечення компенсації втрат при транспортуванні винними сторонами. Які саме заходи і програми необхідні - розповів заступник директора з логістики компанії ТД "Дельта Вілмар" Валерій Ткачов, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Рекомендовані організаційні заходи:

1. Затвердити наказом по підприємству норми недостач при транспортуванні для кожного виду продукції і типу транспорту (авто, залізниця, водний транспорт). Встановити порядок компенсації нестач вантажу і списання недостач в бухгалтерському обліку.

2. Дані затверджені норми недостач необхідно внести до договору ТЕО (для залізничних експедиторів); до договору транспортування (для автоперевізників). Зобов'язати автоперевізників і залізничних експедиторів компенсувати наднормативні втрати зерна при транспортуванні.

3. Організувати процедуру складання та підписання акту про недостачу вантажу при виявленні фактичної недостачі в місці вивантаження. Для автотранспорту організувати внесення в ТТН позначки про складання акту про недостачу вантажу. Для автотранспорту необхідна наявність підпису водія в акті про недостачу вантажу. Внести до договору транспортування пункт про штрафні санкції щодо автоперевізника за відмову водія від підписання акту про недостачу вантажу. Даний документ - підстава для виставлення претензії автоперевізника або залізничного експедитору.

4. Організувати процес повідомлення перевізників і вантажовідправників про виявлення наднормативних недостач або наднормативних розбіжностей за якістю (бажано цілодобове повідомлення по факсу та телефону). Організувати процес комісійної визначення кількості та якості зі спірних партіям зерна.

5. Для ведення повноцінної претензійної роботи зі сторонніми елеваторами рекомендується вносити в договір зберігання зі сторонніми елеваторами пунктів, що регламентують порядок взаємодії при нестачі відповідно до «Інструкції про порядок приймання продукції... за кількістю. П-6» і «Інструкції про порядок приймання продукції... за якістю. П-7».

6. Вивчити можливість страхування вантажу і компенсації нестач страховими компаніями (поки даний інструмент не працює).

Реалізація даних заходів дозволить вести планову роботу по мінімізації втрат, упевнений В. Ткачов.

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее

1
0