Спецможливості
Новини

Як ефективно захистити рослини від хвороб

11.08.2017
1826
Як ефективно захистити рослини від хвороб фото, ілюстрація
Своєчасне виявлення хвороб допоможе зберегти врожай. Фото Dawn Evans/Flickr

Щоб звести до мінімуму витрати на засоби захисту рослин і при цьому не дати хворобам знищити врожай, необхідно уважно стежити за їхньою появою і відразу ж реагувати, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Останнім часом частота хвороб сільгоспкультур і площі їхнього поширення зросли через те, що аграрії часто покладалися на хорошу генетику. Однак традиційні методи управління захворюваннями рослин, як і раніше, актуальні.

Особливу увагу потрібно приділити найбільш поширеним хворобам.

Склеротинія актуальна на всіх широколистих культурах, вирощених протягом останніх кількох років. Вона викликає білу гниль рослин, проходить склероциальну і сумчасту стадії і завдає великої шкоди врожаю.

Фузаріоз поширений на зернових, особливо на пшениці твердих сортів. Розвиток хвороби сильно залежить від вологості і температури під час цвітіння рослин.

Смугаста іржа поширена на пшениці.

Кореневі гнилі спостерігаються всюди, де рівень вологості залишається високим у червні.

Кіла хрестоцвітних і чорна ніжка є в тих районах, де раніше спостерігався патоген або вирощувалися рослини з гарною генетикою, а обробка проти хвороби не використовувалася.

Бактеріальне в'янення Госса вражає кукурудзу. На листі хворих рослин з'являються штрихи, з яких сочатся краплі бактеріального ексудату. У міру висихання вони залишають на поверхні листа кристалічний осад. Уражені ділянки можуть зливатися, тоді лист гниє цілком. Рослини поступово в'януть як від дій посухи.

Щоб звести до мінімуму шкоду від хвороб й одночасно уникнути додаткових витрат на фунгіциди, потрібно дотримуватися таких кроків:

1. Проводити посадку здорового насіннєвого матеріалу й обробку ґрунту.

2. Знати життєвий цикл хвороби і використовувати відповідний фунгіцид у потрібний час з правильним обсягом води і на правильній стадії посіву для оптимізації боротьби з хворобами.

3. Орієнтуватися в перевагах кожного конкретного фунгіциду, щоб уникнути розвитку резистентності.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0