Спецможливості
Новини

Через аномальне тепло в Україні почали літати бджоли

05.01.2021
1031
Через аномальне тепло в Україні почали літати бджоли фото, ілюстрація

Українські аграрії повідомляють, що на початку січня в південних регіонах прокинулися і полетіли бджоли. Хоча зазвичай перший обліт відбувається там аж у березні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro.24tv.ua.

Причина нетрадиційної поведінки бджіл — аномально тепла зима. Наприклад, в Одеській області температура на початку січня піднялася до +13 градусів, що й спровокувало раннє прокидання бджіл.

Так, на самісінький Новий рік, 1 січня, на полістирольній пасіці на Одещині бджоли навіть зробили не просто невеликий, а майже повноцінний обліт. Місцеві жителі зняли про це відео і виклали в Youtube.

«У батька взагалі відмінно літають, — написав автор під роликом. — Сонечко вулики нагріло, і бджоли вже 3-й день літають, а мої тільки перший раз вийшли і якось мляво… Правда вони і так пізно сіли в клуби. 23 листопада минулого року був останній обліт, у батька в той час вже мінімум тижня півтора не літали».

Розсинхронізація бджолиних і квіткових циклів стала новим викликом для бджолярів України, вважає Іван Доскоч, голова ГО «Об’єднання маткарів України», науковий співробітник ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича».

«Змістилися терміни вегетації і терміни наростання маси бджіл, — каже експерт. — Через зростання температури бджолині та квіткові цикли розсинхронізувалися. Ми в себе це відмічаємо ранніми збудженнями бджіл, які виходять із зимових періодів. З’ясувалося, що рослини і бджоли реагують на потепління з різною швидкістю…».

Доскоч додав, що поки точно не можна сказати, чи здатні рослини швидко адаптуватися до змін клімату і наскільки швидко адаптуються до потепління бджоли у довгостроковій перспективі.

Інтерв'ю
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0