Спецможливості
Інтерв'ю

Підсумки року в компанії "UKRAVIT": всі труднощі успішно подолані

29.12.2020
8037
Підсумки року в компанії "UKRAVIT": всі труднощі успішно подолані фото, ілюстрація

Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент препаратів, впроваджувалися нові сервіси, а вже існуючі виходили на новий якісний рівень. Детальніше про досягнення компанії в 2020 році розповіли провідні фахівці "UKRAVIT".

 

 

 

 

Володимир Іваненко, керівник відділу продажів:

Якими для Вашої компанії стали результати нинішнього року в розрізі продажів?

Рік із різних причин був непростим. На всі процеси суттєво вплинули погодні умови, особливо в південних областях, де мало місце пересівання певних культур. Відповідно, це позначилося на спектрі продуктів, які ми з цієї причини не змогли реалізувати.

На активність ринку також вплинув і коронавірус. Так, на початку запровадження всіх обмежень нам потрібен був час, щоб зорієнтуватись, як краще побудувати нашу роботу. Та ми швидко налагодили всі процеси: не було затримок ні з поставками товару, ні з продажами. Тож нам вдалося не лише не втратити свої позиції, а й навіть наростити продажі.

 

Компанія росте: на сьогодні вона відкрила ряд регіональних представництв по всій Україні. Яка наразі їх кількість, і як це вплинуло на роботу?

Як відомо, компанія перейшла на прямі продажі. І щоб бути ближчими до нашого клієнта, ми розширюємо свою присутність в регіоні. На сьогодні ми відкрили вже 17 регіональних представництв по всій Україні. Згодом планується відкриття ще двох. Вони дають нам можливість бути на зв’язку з кінцевим споживачем. Тепер ми не просто продаємо аграрію продукт чи сервіс, а можемо відслідковувати його застосування, ефективність та результативність, супроводжувати його. Наші представники на місцях постійно підтримують контакт із агровиробником, консультують його, за потреби, розділяють з ним відповідальність на всі процеси - словом, стають його надійним партнером, на якого можна покластися. Ми поряд упродовж всього виробничого циклу – від пошуку коштів на виробничі потреби до допомоги в реалізації вирощеного врожаю. 

 

Олександр Мигловець, керівник агрономічного депаратменту:

Які нові продукти були виведені на ринок цього року, і як вони себе показали в польових умовах?

Компанія «UKRAVIT» постійно знаходиться в пошуках нових рішень, ми розробляємо, досліджуємо та тестуємо нові препарати, здатні вирішувати актуальні виклики сьогодення та майбутнього аграрія. Й поточний  рік не є винятком, оскільки ми розширювали сферу застосування окремих препаратів на додаткові сільськогосподарські культури. Зокрема, фунгіцид Дезарал Екстра отримає додаткову реєстрацію на соняшник. Інсектицидний протруйник Екзор – на зернові колосові культури (озимі, ярі). Офіційну реєстрацію на застосування в посівах зернових колосових культур і соняшника матиме регулятор росту Брілон.

Крім того, наша компанія щорічно виводить нові препарати з розширеними властивостями та можливостями для контролю шкідливих організмів у сільському господарстві, а також мікродобрива, стимулятори росту, антистресанти. Такі препарати користуються найбільшим попитом у аграріїв, оскільки за одну обробку вирішується широкий спектр завдань, порівняно з однокомпонентними продуктами, особливо в сегменті фунгіцидів та інсектицидів. Новинка сезону-2020 – інноваційний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль проти широкого спектру хвороб і шкідників зі стимулюючим ефектом. Оптимальне поєднання діючих речовин відразу сприйнялося аграріями як найкраще комплексне рішення для обробки посівного матеріалу зернових колосових у всіх областях України. Відгуки агрономів різних типів господарств підтвердили його ефективність у контролі кореневих і прикореневих гнилей, сажкових хвороб, а також ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників; також варто відзначити відсутність ретардантного ефекту, притаманного більшості протруйників, до складу яких входять триазоли. Додатково хочу відзначити ще одну новинку сезону – Авангард Гроу Аміно, який у мінливому 2020 році допомагав рослинам швидко долати різного роду стреси (після приморозків, градобоїв, надмірного перезволоження, фітотоксичності від пестицидів тощо).

 

Які продукти плануєте виводити на ринок у наступному році? Чим викликаний вибір саме таких препаратів?

На сезон–2021 компанія представить 9 новинок, які, в першу чергу, підсилять наш продуктовий портфель в напрямках садів, виноградників та овочевого сегменту. Післясходовий гербіцид Клайнер стане надзвичайно актуальним на ринку, оскільки він високоефективно контролює однорічні злакові та окремі дводольні види бур’янів у посівах пшениці. Крім того, він суттєво впливає на багаторічний злаковий вид – пирій повзучий і має досить широке технологічне «вікно» застосування.

Страховий гербіцид Кельт є одним з максимально «м’яких» препаратів для застосування у дводольних культурних рослинах для повноцінного знищення однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи без проявлення фітотоксичності і опіків листового апарату (особливо рослин сої).

Контактний фунгіцид Віоліс є еталонним і базовим продуктом для захисту садів, виноградників, горіхів, ягідних насаджень та овочевої групи.

Інноваційна розробка Тріафіт посяде головне місце в захисті виноградників від мілдью та оїдіуму, а в овочевому сегменті, зокрема на картоплі, томатах, цибулі, тощо ефективно та тривало контролюватиме фітофтороз, альтернаріоз. З польових культур його рекомендовано використовувати в посівах соняшника та сої для одночасного контролю збудників хвороб із найпоширеніших 4-х класів.

Контактно-системний фунгіцид Феномен профілактичної та лікувальної дії з багатовекторним механізмом впливу на збудників хвороб є надзвичайно актуальним у захисті садів, виноградників і зернобобових культурах.

Інсектицид із трансламінарними властивостями Туріл – продукт для максимально ефективного контролю лускокрилих видів шкідників у багаторічних плодових насадженнях, зокрема плодожерок, листовійок і мінуючих молей, у виноградниках – проти гронової та виноградних листовійок, овочевому сегменті – проти совок, молей, біланів та для захисту ріпака від капустяної молі.

Інноваційна розробка Ескаліп – інсекто-акарицид для найкращого контролю широкого спектру шкідників сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень. Цей продукт за рахунок фізико-хімічних властивостей діючих речовин забезпечує швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Однією з його конкурентних переваг порівняно з іншими акарицидами є трансламінарна властивість, що дає змогу знищувати кліщів на нижній частині листа, де вони найбільше локалізуються.

Органосиліконовий ад’ювант Інгрес, який володіє властивостями суперзмочувача та пенетратора, вирішуватиме проблему контролю бур’янів із потужними восковими нальотами або з надмірним опушенням, а також забезпечуватиме та підвищуватиме ефективність будь-яких пестицидів та агрохімікатів за рахунок своєї багатовекторної дії.

Піногасник Супресор застосовується для повноцінного знищення піни, що може утворюватися під час приготування робочих розчинів пестицидів та агрохімікатів. Поєднання полідиметилсилоксану з гідрофобними речовинами, що входять до складу піногасника, забезпечує подвійний механізм дії – як антифомера (запобігання утворенню піни), так і дефомера (знищення утвореної піни).

 

Ваша компанія починалася з напрямку родентицидів. Зараз на полях спостерігається чергове нашестя гризунів. Яке вирішення цієї проблеми ви пропонуєте аграріям?

Проблема зі шкідливими мишоподібними гризунами є надзвичайно актуальною в останні роки, особливо в регіонах, де нищаться лісозахисні смуги та інші місця їх основної резервації і перезимівлі. Для знищення шкідливих мишоподібних гризунів на полях у нашому портфелі є родентицид Бродівіт. Це рідкий концентрат для приготування отруйних принад на обладнанні, яке є в кожному господарстві. Принади на основі Бродівіту (з кінцевим вмістом бродіфакуму 0,005%) готують із використанням кормового наповнювача (очищене зерно, крупи, комбікорм тощо). Рекомендується додавати атрактантні (приваблюючі) речовини (рослинна олія 3%, цукор-пісок 1%, ванілін тощо). До 49 кг сухого зерна або іншого наповнювача додати 1 л препарату Бродівіт. Принади у великих об’ємах доцільно виготовляти за допомогою механічного змішувача або протруювальної машини.

 

Кліматичні зміни вносять корективи в технологію живлення сільгоспкультур. Як ваша компанія враховує ці тенденції?

Зміни клімату на планеті та в Україні відбувається дуже швидкими темпами. За останні роки дедалі більше аграріїв розглядають та впроваджують диференційоване внесення добрив, залежно від показників забезпеченості поля елементами живлення. Окремі вже мають значний досвід із зонами неоднорідності поля. Світовий тренд, який також простежується і в Україні, – це перехід від гранульованих основних добрив до рідких, а також до використання рідких стартових добрив, особливо під кукурудзу та соняшник. Наша компанія також працює в цьому напрямку. Окрім цього, в нашому портфелі з’явилися новинки для обробки насіння та для фоліарного застосування, саме із врахуванням кліматичних змін.

 

 

На ринку ЗЗР дедалі активніші міжнародні компанії. Що ви протиставляєте їм у конкурентній боротьбі?

Добросовісна конкуренція має бути, оскільки це добре для кінцевого споживача. Насамперед, вітчизняна компанія «UKRAVIT» є лідером серед українських виробників пестицидів та агрохімікатів. На 2021 рік портфель компанії становитиме 165 продуктів. Сьогодні ми забезпечуємо як малі, так і великі господарства комплексними системами захисту та живлення не лише для польових і овочевих культур, але й плодово-ягідних насаджень. Українському аграрію дуже комфортно співпрацювати з нами, оскільки всі необхідні пестициди, мікродобрива, а з цього року – ще й основні добрива та насіння він отримує від однієї компанії. І ми несемо відповідальність за весь комплекс послуг. Щодо різниці між нашими продуктами та аналогічними препаратами іноземного виробництва, то в ефективності дії та інших характеристиках вона відсутня. Виняток – цінова політика: у нас вона є більш прийнятною для наших товаровиробників.

В нашому портфелі є ціла низка препаратів, які розробляли, досліджували та реєстрували у наших ґрунтово-кліматичних умовах задля контролю тих хвороб, шкідників і бур’янів, які притаманні нашим регіонам, та які здатні вирішувати складні виклики не лише поточного стану, але й ті,якими ми можемо зіткнутися невдовзі. Щорічно наша компанія виводить на ринок нові препарати, які характеризуються розширеними властивостями та можливостями для контролю шкідливих організмів у сільському господарстві (в т. ч. мікродобрива, стимулятори росту, інші). Такі продукти користуються найбільшим попитом серед аграріїв, оскільки за рахунок однієї обробки вирішується широкий спектр проблем, порівняно з однокомпонентними препаратами, особливо це стосується сегмента фунгіцидів та інсектицидів.

Для кожної ґрунтово-кліматичної зони, для окремої області, для конкретного господарства і поля наші агрономи-консультанти підбирають індивідуальні рішення та розробляють комплексну стратегію, яка базується на попередніх даних історії поля, показниках агрохімічного аналізу ґрунту (якщо вони є у господарстві, якщо немає, необхідно провести дослідження в «Інституті здоров’я рослин»), попередниках, сортових або гібридних особливостях культур, системі обробітку ґрунту та інших факторах. Сьогодні ми можемо забезпечити комплексний підхід до кожного окремого господарства, в першу чергу завдяки агробіологічному сервісу, який включає дослідження ґрунту (на щільність та агрохімічні показники), якості води, посівного матеріалу та ЗЗР і добрив, залишкових кількостей пестицидів, готової продукції. На основі отриманих результатів розробляється система основного живлення та комплексна система захисту і позакореневих підживлень культур, а також визначаються критичні фази для моніторингу посівів під час вегетації за допомогою супутників і дронів.

Тобто, кожен аграрій забезпечений власним «сімейним агрономом», який допомагає у вирощуванні сільськогосподарської продукції з найвищим рівнем рентабельності та, відповідно, меншою собівартістю. Постійний моніторинг посівів, особливо в умовах мінливого весняно-літнього періоду, дозволяє своєчасно проводити відповідні обприскування, а також, за необхідності, коригувати препарати та норми їх внесення.

Крім того, цьогоріч компанія вдосконалила такі інструменти, як «UKRAVIT Finance», «UKRAVIT Trade», а також запустила Програму лояльності для клієнтів. Усе це в комплексі формує суттєву конкурентну перевагу та створює передумови для тривалої співпраці з нашими партнерами.

 

Анатолій Калантарян, директор департаменту з розвитку:

Як у 2020 році розвивалася діяльність компанії на закордонних ринках?

Наразі компанія експортує свою продукцію до 5 країн: Грузії, Молдови, Вірменії, Ефіопії та Узбекистану. Ми постачаємо аграріїв цих країн тим же спектром продуктів і сервісів, що й їх українських колег. Але на досягнутому зупинятись не збираємось. Наразі ми готуємось до розширення присутності в Центрально-Азіатському регіоні та на Близькому Сході.

Незважаючи на непрості умови 2020 року, ми досягли суттєвого зростання продажів на іноземних ринках, розширили реєстрацію препаратів з огляду на потреби агровиробників конкретних регіонів і вже завоювали довіру нових клієнтів. Аграрії, які в цьому році спробували використовувати в роботі наші продукти та сервіси, на власному досвіді відчули переваги співпраці з «UKRAVIT». Маємо надію, що вони продовжать співпрацювати з нами і в наступних сезонах. Тому що ми – не просто постачальники необхідних ресурсів – ми надійний партнер, який постійно поруч і розділяє з клієнтом відповідальність за кожен етап виробничого процесу. Наша стратегія взаємодії з нашими партнерами – спільне досягнення успіху.

 

 

Сергій Сальніков, керівник сервісно-технологічного напрямку:

У 2020 році «Інститут здоров’я рослин» отримав міжнародну акредитацію. Які можливості вона відкрила для роботи?

Акредитація згідно вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 є одним із важливих механізмів забезпечення впевненості споживачів в якості та компетентності робіт, які може виконати лабораторія. Наявність акредитації означає офіційне визнання здатності лабораторії задовольнити вимоги замовників у сфері випробувань, вимірів або досліджень, а також її технічну компетентність при виконанні певних видів випробувань і вимірів.

Переваги акредитації лабораторії згідно з ISO/IEC 17025 наступні:

- сертифікати, звіти досліджень, свідоцтво про калібрування і рапорти з контролю, видані акредитованими органами та лабораторіями, визнаються як в Україні, так і в інших країнах світу;

- акредитація є об’єктивним доказом того, що лабораторії працюють відповідно до найкращої практики, а також є суттєвим аргументом при виборі постачальників на державному та міжнародному ринках;

- акредитація підтверджує, що результати аналізів і досліджень у сфері, пов’язаній з безпекою, здоров’ям та навколишнім середовищем (напр. медичні аналізи, механічні дослідження, хімічні дослідження), є точними;

- перевіреній тут продукції відкривається доступ до експортних ринків Європи, США, Канади, Японії та інших країн світу;

- акредитація забезпечує точні виміри та дослідження, проведені згідно з найкращою практикою, обмежує число дефектних виробів, знижує кошти контролю та продукції, а також уможливлює впровадження інноваційних рішень.

 

 

 

Компанія постійно працює над розширенням сервісного напрямку. Як ви допомагаєте впроваджувати технології точного землеробства?

Впровадження технології точного землеробства – справа не дешева, але потрібна. Адже в той час, як витрати при вирощуванні постійно зростають, ціна продукції щороку приблизно однакова, а інколи – й менша. Доведено на практиці: поступове впровадження окремих елементів сприяє підвищенню прибутковості 1 га посівів. Почати варто з простого – інвентарізації земельного банку, далі йде модернізація устаткування на тракторі, сівалці, обприскувачі та ін.  

Провівши аналітику земельного банку, ви знайдете «слабкі» місця, а саме: землі, які не обробляються, фактичні контури полів та ін. На основі цього моніторингу фактичний банк оброблюваних земель збільшується на 5-10%, залежно від площ господарства. Далі впроваджуються системи для контролю паралельного водіння, адже сільгоспмашини, залежно від культури, проходять по полю від 5 до 25 разів протягом року. Важливо, щоб обприскувач, що проходить декілька раз, їхав «по сліду», адже за один прохід він здатен витоптати від 3 до 10 % рослин.

Щодо обробітку ґрунту, прилади для дотримання заданої глибини та швидкості руху дозволять заощадити на паливі, підвищать якість обробітку та збільшать строки експлуатації робочих органів.

При внесенні добрив контроль заданої норми зменшить витрати та підвищить ефективність їх застосування. Дана операція напряму залежить від результатів агрохімічного дослідження ґрунту, адже на сьогоднішній день новітні технології дають змогу вносити добрива диференційовано.

Якщо говорити про сівбу, то новітні висівні апарати дозволяють проводити сівбу зі змінною нормою, вносити елементи живлення диференційовано в рядок, контролювати показники якості роботи. Впровадження цих елементів дозволяє заощадити на насінні, добриві та підвищити якість виконання процесу.

А при внесенні пестицидів та агрохімікатів мають значення системи паралельного водіння, контроль подачі робочого розчину посекційно, відслідковування метеоумов під час внесення та ін.

Впровадження цих систем дозволить запобігти витоптуванню рослин, забезпечить дотримання норми внесення пестицидів та агрохімікатів, підвищення продуктивності та якості робіт. Ці елементи точного землеробства дозволять зменшити витрати на вирощування, підвищити продуктивність та якість проведених операцій. І всі перелічені вище послуги «UKRAVIT» надає спільно зі своїми партнерами.

Інтерв'ю
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0