Спецможливості
Новини

Індія буде імпортувати кукурудзу з України

10.03.2019
920
Індія буде імпортувати кукурудзу з України фото, ілюстрація

Індія вже уклала контракт на імпорт близько 100 тис. т кукурудзи з України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення Аналітичного Агентства Agriculture.

«Офіційного підтвердження поки немає, але трейдери говорять, що це не остання партія. Також в Індії очікують кукурудзу з країн Південної Африки, що досить дивно, оскільки в ПАР великі проблеми з поточним врожаєм», - вказують аналітики.

При цьому, за все імпорт кукурудзи в Індію в 2019 р може скласти не менше 1,5 млн т. Деякі експерти-індійці стверджують, що імпорт може вирости до 2 млн т. Бразилію та США в ролі постачальників не розглядають, тому що Індія вважає за краще звичайну, а не ГМ-кукурудзу.

За попередніми прогнозами, врожай кукурудзи в Індії буде в обсязі близько 16 млн т, що на 21,5% менше торішнього «імнего» (або другого) врожаю, який склав 20,4 млн т. Тваринники, виробники крохмалю і птахівники спільно споживають менше 75% вирощуваного в країні врожаю. Тільки одним виробникам м'яса птиці потрібен додатковий 1 млн т кукурудзи, щоб зберегти обсяги виробництва м'яса на торішньому рівні.

Зараз уряд Індії опрацьовує питання про введення фактично загороджувального імпортного мита на кукурудзу в розмірі 60%, що досить дивно на тлі дефіциту внутрішнього ринку і зростання цін. Так, до березня 2019 року ціни внутрішнього ринку зросли на 70% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У ключових регіонах виробництва кукурудзи в Індії середні оптові ціни піднялися до $290 - $292 за т.

Але поставки кукурудзи з України відбуватимуться за системою TRQ, тобто дозволений імпорт продукції певної кількості товару за зниженою тарифною ставкою.

Нагадаємо, що в лютому в портах України спостерігалися істотні падіння цін на кукурудзу. Основною причиною зниження вартості послужила кон'єктура світового ринку та зменшення інтересу з боку ключових імпортерів (зокрема, ЄС та Китаю) до закупівель зернових через високі ціни.

Ключові слова: Індія, Кукурудза, Україна

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських

1
0