Спецможливості
Новини

Індекс продовольчих цін ФАО призупинив падіння

09.11.2022
443
Індекс продовольчих цін ФАО призупинив падіння фото, ілюстрація

Індекс продовольчих цін ФАО (FFPI) практично не змінився в жовтні, при цьому підвищення світових цін на зернові майже компенсувало зниження цін на інші продовольчі товари

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fao.org.

У жовтні індекс цін на продовольство ФАО становив у середньому 135,9 пункту, практично не змінившись порівняно з вереснем (136 пунктів), причому індекси цін усіх охоплених груп товарів, окрім зернових, знизилися порівняно з місяцем.

Зростання індексу цін на зернові компенсувало падіння індексів рослинних олій, молочних продуктів, м'яса та цукру. З останніми оновленнями FFPI впав на 23,8 пункту (14,9 відсотка) від свого піку в березні цього року, але залишився на 2,7 пункту (2,0 відсотка) вище свого значення за відповідний місяць минулого року.

Індекс цін на зернові в середньому становив 152,3 пункту в жовтні, що на 4,4 пункту (3%) більше, ніж у вересні, і на 15,2 пункту (11,1%) вище свого значення рік тому. Міжнародні довідкові ціни на всі основні зернові виросли порівняно з попереднім місяцем.

Індекс цін на рослинну олію у середньому становив 150,1 пункту в жовтні, що на 2,4 пункту (1,6%) менше за місяць і майже на 20% нижче рівня минулого року. Тривале зниження індексу було зумовлене зниженням світових цін на пальмову, соєву та рапсову олії, що з лишком компенсувало підвищення котирувань соняшникової олії.

Середній індекс цін на цукор становив 109 пунктів у жовтні, що на 0,7 пункту (0,6%) менше, ніж у вересні, і на 10,1 пункту (8,5%) від його значення за відповідний місяць минулого року.

Індекс продовольчих цін ФАО (FFPI) є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів.

Інтерв'ю
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0