Спецвозможности
Новости

Імпорт зменшиться, ціни виростуть — що буде з помідорами взимку

03.11.2022
253
Імпорт зменшиться, ціни виростуть — що буде з помідорами взимку фото, иллюстрация

У довоєнний час 29% усіх томатів із відкритого ґрунту вирощувалися у Херсонській області, а 19% – у Миколаївській.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Тимчасова окупація Херсонської області сильно вдарила по внутрішньому ринку, що відразу позначилося на ціні помідорів. Частково фермерські господарства з підконтрольних Україні територій намагалися перекрити нестачу томатів, проте цього зробити не вдалося.

В Україні врожай тепличних томатів можуть збирати цілий рік, проте війна внесла свої корективи. Фермери тепличних комбінатів, які цілий рік вирощують томати, цього сезону черговий обіг продукції запланували не раніше лютого 2023 року через  збільшення тарифів на енергоносії.

Осінньо-зимовий період український попит закривався помідорами з Туреччини, однак цього сезону на турецькі овочі розраховують інші європейські країни. Європа, як і Україна зіткнулася з подорожчанням енергоресурсів, через що вирощування тепличних помідорів стало дорожчим. Український рітейл вже прогнозує зменшення обсягу імпорту.

Коли європейське виробництво томатів скоротилося на початку цього року через зростання цін на енергоносії, то експорт турецьких томатів зріс. Тому на початку вересня Туреччина обмежила експорт томатів для підтримки цінової стабільності на внутрішньому ринку.

Однак в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ) вважають, що Туреччина так і залишиться головним постачальником томатів в Україну, просто обсяги поставок будуть меншими, а ціна — вищою.

«На турецькі тепличні томати претендуватимуть більшість європейських країн через скорочення власного тепличного господарства. Відповідно, ціна на турецький товар зросте», — каже аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Крім того, швидше за все, український ринок не буде готовий споживати стільки томатів в осінньо-зимовий період, як у попередні роки через зростання ціни.

«Альтернативним постачальником томатів може бути Польща. Однак у Польщі цього року теж проблеми з вирощуванням томатів, що спричинить зростання імпорту», — додала Литвин.

В УКАБ вважають, що дешевих томатів не буде. З одного боку, спостерігається зростання ціни на імпортні товари, з іншого – зниження пропозиції від вітчизняних тепличних господарств через зростання багатьох складових собівартості, насамперед енерговитрат. Ці фактори не дозволять ціні бути низькими.

Ключевые слова: помідори, ціни, імпорт
Интервью
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших
Валерий Давиденко, народный депутат Украины
Слухи об отставке Кутового, поддержка кооперативного движения и малых производителей — эти и другие актуальные вопросы propozitsiya.com согласился осветить народный депутат Украины Валерий Давиденко.

1
0