Спецможливості
Новини

IFC не вітає засилля агрохолдингів в Україні

14.12.2016
1327
IFC не вітає засилля агрохолдингів в Україні фото, ілюстрація
В Україні цими великими фінансово-промисловими групами монополізовані цілі сектори економіки. Це вкрай негативно позначається на розвитку ринку

У сільському господарстві України стали формуватися великі аграрні холдинги. Такий висновок озвучила в інтерв'ю delo.ua глава Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Олена Волошина, повідомляє propozitsiya.com.

За її словами, якщо говорити про великий бізнес в Україні, то можна констатувати, що в промисловості, як і раніше, залишилися фінансово-промислові групи (ФПГ). Вони значно порідшали і впали в своїй вартості, а також відбулися зміни і в структурі таких груп, але масового продажу активів з боку ФПГ не помічено, зазначила експерт.

І додала: в сільському господарстві також стали формуватися великі аграрні холдинги.

О. Волошина також зазначила, питання в ефективності цих промислових груп і в монополізації, яка заважає ефективно розвивати економіку. "В Україні цими великими фінансово-промисловими групами монополізовані цілі сектори економіки. Це вкрай негативно позначається на розвитку ринку, і ми з вами страждаємо від цього як споживачі", - акцентувала вона.

Також О. Волошина зазначила, що специфіка українського бізнесу - випливає це з українського менталітету або реалій підприємницького середовища, в тому, що він вважає за краще йти шляхом вертикальної інтеграції. Багато в чому це пов'язано з тим, що бізнесмен так контролює весь ланцюжок, і в той же час, це дозволяє йому серйозно знижувати собівартість або свої витрати, максимізувати прибутковість на виході.

Дану вертикальну інтеграцію ми зараз спостерігаємо не тільки в промисловості, але і в сільському господарстві, додала глава IFC.

Ключові слова: IFC, Елена Волошина

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0