Спецможливості
Новини

Хмельницька ОДА попередила, що спекулянти не повинні наживатися на продуктах

09.03.2022
559
Хмельницька ОДА попередила, що спекулянти не повинні наживатися на продуктах фото, ілюстрація

Хмельницька військова адміністрація звернулась до приватних підприємців та власників торгівельних мереж, які торгують продуктами, аптек і АЗС із переконливим проханням не піднімати ціни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Голос України».

Водночас місцева влада повідомила, що в області почастішали випадки відмови розрахунків платіжними картками, що в умовах воєнного стану є додатковим та нічим не виправданим ризиком. Як зазначили в головному управлінні Держпродспоживслужби, банківська система працює, картки діють, тож, як і вимагає законодавство, розрахунок ними має бути безперешкодним.

Наразі в області ажіотажу в продовольчих магазинах немає. Лише в перший день війни в магазинах стояли черги. Але навіть тоді цінники на продукти практично ніде не були змінені. Щоправда, дехто із продавців на ринку все-таки скористався ситуацією і продавав гречку по 90 – 100 грн/кг. Та вже наступного дня ціну скинули до 70 грн. Але в цей же час в деяких магазинах і торговельних точках цю ж крупу можна було купити по 45 грн, як і до війни.

Днями власники невеличких крамничок поповнили свої запаси. Не відчувається дефіциту на більшість товарів і в великих торговельних мережах. Люди вже не скуповують продукти і товари масово. Зникли черги і в аптеках.

Доволі швидко стабілізувалась ситуація і з хлібом. Лише в перші два дні люди купували по кілька буханок. Тож на Хмельницькому хлібокомбінаті одразу майже вдвічі збільшили виробництво. Але вже за кілька днів усі заспокоїлися.

Змінилося лише те, що на хлібокомбінаті і в хмельницькій філії хлібопекарні «Агробізнес» замість частини солодкої випічки готують більше хліба.

Немає ажіотажу і на центральному ринку в обласному центрі. Хоча за кілограм сала просять небувалу досі ціну - до 250 гривень. Але це можна пояснити й тимчасовим зниженням поставок м’ясної продукції, і продавці сподіваються, що вони відновляться. Наразі в області працюють ринки й більшість продуктових магазинів.

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0