Хліб може подорожчати до 12-17 грн
У цьому році через низьку врожайність ціни на хліб можуть шалено підскочити. За словами фермерів, цьогоріч збір ранніх злакових буде на 25% нижче, ніж у минулому році, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.
На думку фермера Юрія Снісаренка з Дніпропетровської області, через погодні катаклізми врожайність зернових в цьому році буде нижче на 20-25%. З ранніх зернових великого обсягу посівів довелося пересівати, аграрій шукає перспективні сорти, які зможуть нівелювати капризи погоди.
Фермери та агрономи прогонозують, що через низький урожай і зростання витрат до кінця року буханка хліба може коштувати 12-17 грн.
Однак, начальник управління АПК ДнепрОГА Вадим Удовицький зазначив, що в регіоні цьогоріч очікують урожай зернових 2,8 млн т, і підстав для паніки і істотного стрибка цін на хліб немає.
У той же час, споживачі не виключають стрибка цін на хлібо-булочні вироби. Так, Гергій Алєксєєв зазначив, що при здорожчанні хліба, перед виборами пачка гречки і булка хліба стануть для олігарха палочкою-виручалочкою, адже голодного легко купити і обманути.
Дописувач на ім' я Тарас вважає, що у зв'язку з цим Кабміну потрібно терміново вводити для пенсіонерів і бідних продуктові карточки, інакше почнеться голодомор. Ця ідея не подобається Г. Алєксєєву, на думку якого краще ввести громадянський контроль за діяльністю монополій. "Тоді буде менше бажання вбивати національного виробника через корумповані суди, прийняті ставлениками олігархату так званими "народними" депутатами закони, які унеможливлюють конкуренцію і обкладають поборами бізнес. Не буде рівності в економіці - не буде рівності і в пенсіях між суддею, який прикриває крадія-олігарха і працівником, який виробляє продукцію і робить країну заможною. Допоки буде монополія, допоки крадії у нас будуть користуватися "недоторканістю", чекати на економічно обгрунтовані ціні в жодній сфері марно", - вважає він.
А от Володимир Владіміренко пропонує ввести мораторій на вивіз зерна з України до приведення у відповідність цін на єдиний продукт на якому живуть пенсіонери.