Спецможливості
Новини

ДП "Уксрпирт" без ліцензій — металобрухт, — нардеп

21.11.2019
658
ДП "Уксрпирт" без ліцензій — металобрухт, — нардеп фото, ілюстрація

Вартість активів демонополізованого "Укрспирту" буде дорівнювати ціні металобрухту.

Заявив член комітету Верховної Ради України з питань бюджету Микола Люшняк, коментуючи президентський законопроект про демонополізацію спирту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

"Якщо держава забере монополію у ДП "Укрспирт" — це буде нікому не потрібний металобрухт.

Виробники горілки не купуватимуть заводи державного підприємства — вони скоріше побудують нові.

Сьогодні французькі проектанти запропонують вам завод, який в день виготовляє біля 150 тонн спирту, за 15 млн євро. Заводи "Укрспирту" купуватимуть хіба що як локацію, не більше.

Але окрім ДП, ми маємо ще ліцензії на виробництво спирту. От від їх продажу надходження будуть", — сказав він.

Поспішно демонополізуючи держпідприємство, влада ризикує знищити спиртову галузь, як колись цукрову, каже нардеп.

"У кінці 1990-х — на початку 2000-х років була демонополізація цукрової галузі. І сьогодні із понад 200 цукрових заводів реально працює 35. У нас у Тернопільській області, наприклад, із реально працюючих десяти заводів лишилось максимум два", — порівняв Люшняк.

Нагадаємо, у жовтні Президент Володимир Зеленський подав законопроект у ВР про демонополізацію спиртової галузі.

Він пропонує скасувати державну монополію на виробництво спирту, а відповідні ліцензії роздати усім охочим. Але така ініціатива вигідна лише горілчаним компаніям, кажуть експерти.

Вони пояснюють, що демонополізація галузі перед приватизацією ДП “Укрспирт” знецінить державні активи, і продадуть їх хіба за ціною металобрухту.

Експерти і члени профільного комітету ВР схиляються до думки, що демонополізацію спиртової галузі варто проводити лише після приватизація ДП “Укрспирт”.

 

Ключові слова: Уксрпирт, спирт, ліцензія

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0