Спецможливості
Новини

Держрезерв закуповує товари за попередні борги - Мосійчук

09.09.2016
1346
Держрезерв закуповує товари за попередні борги - Мосійчук фото, ілюстрація
Вадим Мосийчук

На закупівлю матеріальних цінностей, у тому числі зерна та нафтопродуктів, системі Держрезерву не виділяються гроші з 2012 року! Ні копійки

Про це повідомляє AgroPolit

Державне агентство резерву України найближчим часом за системою «ProZorro» оголосить тендер із закупівлі 100 тис. т зерна 2-3 класу.

Голова відомства Вадим Мосійчук розповів, що зерно зберігатиметься на наших складах як стратегічний запас для держави. В новій номенклатурі товарів будемо включати ще й борошно.  За його словами, гроші на закупівлю товарів в Держрезерв не виділяються.

Зокрема, на закупівлю матеріальних цінностей, у тому числі зерна та нафтопродуктів, системі Держрезерву не виділяються гроші з 2012 року! Ні копійки.

На запитання, за які гроші проходить закупівля матеріальних цінностей, Мосійчук відповів, що за рахунок отримання боргів, продажу простроченого товару. Але кожного року запаси все менші. Тому у відомстві й звернулися до Мінфіну, щоб вперше за 5 років Держрезерву виділити на 2017 рік 1,6 млрд грн на придбання пального. Якщо рахувати, скільки обходиться Держрезерв країні, то вимальовується така картина: 2015-го, коли до управління прийшла нова команда і вивела всі підприємства за 6 місяців у прибуток, то вся система Держрезерву отримувала від держави 66 млн грн.

Голова Держрезерву підкреслив, що гроші виділялися на заробітну плату, комунальні послуги. А сплата податків та зборів підприємств і організацій склала 65 млн грн. Тобто утримання Держрезерву для держави коштувало 0 копійок.

Голова Держрезерву зазначив, що на наступний рік планують перерозподілити бюджетні кошти, які виділялись на утримання державних організацій для оплати за зберігання матеріальних цінностей. Таким чином, Держрезерв сплачуватиме лише за те, що фактично зберігається, а не утримуватиме порожні склади. На таку схему там планували перейти з 2017-го. Поки що порозуміння з цих питань з Міністерством економіки немає.

Інтерв'ю
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0