Спецможливості
Новини

Держспоживслужба повідомила про фітосанітарний стан посівів зернових

03.11.2017
1286
Держспоживслужба повідомила про фітосанітарний стан посівів зернових фото, ілюстрація
Фахівці попереджують аграріїв про розповсюдження шкідників та хвороб у озимих зернових та ріпаку

У сільських господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав. Фахівці попереджують аграріїв про розповсюдження шкідників та хвороб, пише propozitsiya.com за матеріалами Держспоживслужби.

Як зазначають фахівці, у Степу, подекуди Лісостепу та Закарпатській області Полісся в посівах озимих зернових колосових культур, продовжують живитися личинки (І-ІІІ віків) хлібної жужелиці, які за чисельності 0,5-3 екз. на м2 пошкодили 1-4% рослин. Осередки надпорогової чисельності фітофага локалізовані. Гусениці озимої совки, які перебувають здебільшого в ІV-VІ віках, за чисельності 0,2-2, в осередках 3 екз. на м2 (Херсонська область) доживлюються та переміщуються в нижні шари ґрунту на зимівлю. Скрізь на 10-28% обстежених площ, 0,5-6% рослин пошкоджено личинками злакових мух.

Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазі кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування інсектицидами.

Опади звітного періоду повсюди сприяли розвитку та поширенню хвороб у посівах озимих зернових культур. Борошнистою росою на 6-35% площ охоплено1-8, макс. 16% рослин в осередках Рівненської області. Септоріозом, кореневими гнилями, бурою листковою іржею уражено 0,5-6% рослин. Повсюди на ранніх посівах озимого ячменю 1-4, макс. 14% рослин культури охоплено гельмінтоспоріоз.

Для збереження зимостійкості рослин фахівці радять оздоровлювати посіви рекомендованими фунгіцидами.

Обстеження площ озимого ріпаку показало, що переважно в лісостепових та поліських областях на 12-50% посівів 1-6% рослин уражено пероноспорозом, борошнистою росою, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю. Осередково в посівах культури відмічали слабку шкідливу діяльність капустяної попелиці, хрестоцвітих блішок, несправжніх гусениць ріпакового пильщика та гусениць озимої совки.

Для запобігання переростання та покращення перезимівлі рослин у фазу 5-6 листків культури аграріям рекомендують провести обробку дозволеними препаратами.

Експерти нагадують, що мишоподібні гризуни поступово переселяються у посіви озимих пшениці, ячменю та ріпаку. На 4-24, макс. 51% (Кіровоградська, Тернопільська області) обстежених площ озимих культур обліковували 0,5-3 колоній/га. На 20-45, макс. 100% обстежених площ багаторічних трав, садів, неугідь на гектарі враховується 2-6, макс. 7 (96 га багаторічні трави у Вінницькій та 35 га у Чернівецькій областях) жилих колоній полівок.

У разі не проведення винищувальних заходів у цих угіддях, гризуни переходитимуть в озимину.

Наявність 3-5 і більше колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу істотних пошкоджень рослин та необхідність їх захисту через обробку родентицидами.

Інтерв'ю
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0