Спецможливості
Новини

Лохина і чорниця втрачають грунт під ногами

03.07.2018
3950
Лохина і чорниця втрачають грунт під ногами  фото, ілюстрація

Оптові ціни на лохину обвалилися до небачених раніше рівнів, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацонній портал EastFruit.

У 2018 році низькі ціни буквально на всі ягідні позиції виявилися повною несподіванкою для всіх без винятку учасників ринку. Однак більше за інших були здивовані виробники лохини, які вважали, що мають достатній запас міцності, щоб не турбуватися про низькі ціни ще, як мінімум, кілька років.

В останні числа червня  ціни на лохину в ЄС є дуже низькими. У Голландії та Іспанії з'явилися пропозиції вже упакованої лохини по $ 2,5-3,0 за кг. Польща, яка є великим експортером цієї ягоди, як і раніше намагається утримувати ціни на ягоду на рівні $ 4 за кг і вище, а місцеві фермери вірять, що ціни на пізню лохину все ще можуть вирости.

В Україні, де в 2018 році різко зросло виробництво лохини, ціни як і раніше вище, ніж в Польщі. Однак уже в найближчі дні вони можуть різко знизитися, тому що для того, щоб розвантажити ринок, доведеться знижувати ціну до конкурентного рівня. Станом же на кінець червня 2018 року українські фермери продавали лохину не дешевше $ 5,5 за кг, а роздрібні ціни на неї вже знизилися до $ 8,5 за кг.

Цікаво відзначити, що оптові ціни на дикорослу чорницю в Україні також істотно знизилися, в роздріб ягода продається по $ 4 за кг, а оптова ціна не перевищує 2,5 доларів.

Ці ж проблеми відчуваються і за океаном - американський уряд виділив майже $ 10 млн на закупівлю надлишку чорниці у виробників американського штату Мен, які як і раніше мають нереалізовані запаси продукції з минулого року. При цьому ціни на чорницю знаходяться на найнижчому рівні з 1985 року. У минулому році середня ціна становила всього $ 0,57 за кг.

Також на ринку з'явилися повідомлення про проблеми з реалізацією лохини в Румунії, де також суттєво зросло виробництво. За останньою, що не підтвердженою поки інформацією, румунська лохина вже продається навіть на ринку України під виглядом продукції із Закарпаття. Ціни на цю продукцію майже на $ 1 за кг нижче, ніж на українську продукцію.

Крім того, зниження цін на лохину сприяє більш активному використанню цих ягід в переробці: при виробництві соків, йогуртів, джемів, мармеладу, кондитерських і хлібобулочних виробів. Лохина все активніше сушиться і заморожується.

Поки ж фермери Європи очікують зростання попиту на лохину з боку споживачів і сподіваються, що ціни на більш пізні сорти лохини, які почнуть збирати в середині липня і в серпні будуть вище, адже в цей час на ринку вже практично не залишиться черешні і буде набагато менше малини і суниці садової, а сезон активного споживання яблук ще не почнеться.

Ключові слова: лохина, чорниця, обвал цін

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее

1
0