Гібриди АФ «Сади України»: стабільність та результативність
Взявши курс на забезпечення українських аграріїв вітчизняним насіннєвим матеріалом, АФ «Сади України» щороку радує своїх партнерів новинками. За останні три роки АФ «Сади України» створила і зареєструвала в Державному реєстрі сортів рослин 14 гібридів соняшнику власної селекції.
На користь насіння агрофірми «Сади України» говорить і той факт, що селекціонери компанії створили цілу лінійку гібридів, стійких до вовчка - рослини-паразита, особливо поширеного на великих площах сільгоспугідь Сходу і Півдня країни. Селекціонери йшли до такого результату майже 10 років, не поспішаючи гучно заявляти про свої досягнення.
На сьогодні в Державному реєстрі сортів рослин України зареєстровано 8 гібридів соняшнику, стійких до сьомої раси вовчка та з високим потенціалом урожайності. Це, зокрема, Верона, Гранада, Кремона, Сієна, Тоскана, Бомбардієр, Гольфстрім. Особливим попитом у аграріїв користуються гібриди власної селекції — Гольфстрім, Бомбардієр, пластичні і перевірені роками гібриди спільної з Інститутом рільництва і овочівництва (м. Нові Сад, Сербія) селекції — Конгрес, Драган, Титанік, а також сербські гібриди Анастасія, Костянтин, Діоніс, що мають максимальний потенціал урожайності. Саме гібриди Костянтин і Анастасія дуже добре показали себе на полях партнерів агрофірми, давши по 42–44 ц/га. У центральних регіонах України, де вовчок поки що не створив інтенсивного фону, ці гібриди показують максимальну ефективність. Гібриди Титанік, Каньйон, Драган, що давно вирощуються фахівцями агрофірми, користуються підвищеним попитом у багатьох господарствах і допомагають у досягненні збільшення прибутків. Вони дають стабільно хороші результати в умовах доволі близьких сівозмін.
До кукурудзи в «Садах України» — особливе ставлення. На сьогодні в компанії зрошують 1 тис. га земель, і левова їхня частина — саме під кукурудзою. З гібридів у лінійці агрофірми особливо виділяються порівняно ранній гібрид НС-2622, який навіть в умовах невеликої кількості опадів дає стабільно високий результат, а також гібриди з середнім ФАО — НС-3023, НС-2016, НС-300, які характеризуються високою посухостійкістю та інтенсивною віддачею вологи, з потенціалом урожайності понад 150 ц/га.
Минулого сезону агрофірма «Сади України» організувала понад 70 демонстраційних полів. Закладали їх не лише на відносно невеликих ділянках уздовж найважливіших транспортних магістралей, а й на великих демонстраційних полях, де висівали до 90 гібридів провідних селекційних компаній. Також перспективні гібриди на безоплатній основі роздали в холдинги для експерименту. Результати демонстраційних випробувань показали, що гібриди АФ «Сади України» мають такий же високий потенціал урожайності, що і провідні гібриди лідерів світової селекції, але при цьому вироблені в Україні і значно дешевше закордонних.
Традиційно АФ «Сади України» найбільше продає свого насіння аграріям Півдня, Сходу і Центру України. Протягом останніх трьох років активними покупцями стали господарства Чернігівщини. На початку року вперше закупили значні партії насіння аграрії Львівської, Івано-Франківської та Житомирської областей, що пов’язано як зі зміною клімату і збільшенням площ під соняшником і кукурудзою в цих областях, так і з розширенням асортименту гібридів цих культур у АФ «Сади України». До посівних кондицій насіння доводять на власному заводі, який оснащено на рівні стандартів провідних світових селекційних компаній.
Один з обов’язкових елементів співпраці — сервісне обслуговування посівів. Фахівці компанії за необхідності виїжджають у господарства, оглядають поля і дають агрономам конкретні рекомендації. Філії АФ «Сади України» сьогодні є в дванадцяти областях країни.
З огляду на нинішню економічну ситуацію в Україні, агрофірма проводить політику доступності цін, свідомо зменшивши ціни на пропоновану продукцію. Цього року розроблено програму кредитування аграріїв у національній валюті.
Поза всяким сумнівом, портфоліо АФ «Сади України» настільки велике, що кожне господарство легко знайде в ньому для себе саме той гібрид, який дасть очікуваний результат.