Гендиректор «Нібулона» запевнив, що не збирається переводити активи до Швейцарії
Створення дочірніх підприємств “Нібулона” у Швейцарії і Нідерландах Nibulon S.A. і Nibulon Trading BV викликане необхідністю конкурувати з транснаціональними торгівельними компаніями на ринку України, які мають дешеве фінансування та співпрацюють з першокласними фінансовими інститутами. Про це повідомив генеральний директор компанії "НІБУЛОН" Олексій Вадатурський під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net, пише propozitsiya.com.
За його словами, у компанії не було іншого шляху витримати конкуренцію з великими транснаціональними компаніями в Україні, тому вона змушена була створити підприємства у цих двох країнах. Зокрема, підприємство у Швейцарії створено для доступу до фінансових інститутів Швейцарії та Європи.
Компанії Nibulon S.A. і Nibulon Trading BV, за словами О. Вадатурського, створені за ліцензією НБУ згідно із законодавством Швейцарії та Нідерландів. “Ми на регулярній основі звітуємо перед Нацбанком України щодо діяльності цих компаній”, — підкреслив він.
“Ми ж не назвали компанію іменем якоїсь квіточки, ми написали “Нібулон”. Ми не на Сейшельських островах створили ці компанії. Ми створили їх там, де цивілізований світ, де є цивілізоване законодавство, де є доступ до банківської системи”, — наголосив О. Вадатурський.
Відповідаючи на питання щодо того, як часто він буває у Швейцарії і чи правда, що він з родиною мають посвідки на проживання у цій країні чи навіть громадянство, Олексій Вадатурський зазначив, що йому часто доводиться виїжджати за кордон для контролю діяльності вказаних компаній. Країна, за його словами, допомагає в таких випадках, надаючи на рік право на проживання. “У мене таке право є, але я громадянин України, я маю лише один паспорт громадянина України, я не громадянин Швейцарії”, — підкреслив Вадатурський.
Відповідаючи на питання щодо того, що українські журналісти зафіксували його ім’я та імена членів сім’ї на дверях будинку у швейцарському місті Невшатель (за адресою Авеню де ла Гар, 49), Олексій відповів: “Кожна людина, яка має особисту переписку, має право мати поштову скриньку. Тож не плутайте: той напис міститься не на дверях, а на поштовій скриньці. Мати поштову скриньку із зазначенням прізвища нікому не заборонено. Мені країна дає право володіти цим. Я ж не підставну людину поставив туди. Я Вадатурський тут, і Вадатурський там”.
Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com