Спецможливості
Новини

Форум аграрного студентства “Лідери АПК XXI століття”

05.06.2008
559
Форум аграрного студентства “Лідери АПК XXI століття” фото, ілюстрація
Форум аграрного студентства “Лідери АПК XXI століття”

За ініціативи Міністерства аграрної політики України та сприяння Всеукраїнського благодійного фонду підтримки сільської молоді “Надія XXI століття” з 1999 року стало традиційним проведення зльотів іменних стипендіатів і відмінників навчання “Лідери АПК XXI століття”.

Уп’яте це дійство відбулося з 27 по 30 травня 2003 року на базі одного із найстарших аграрних вищих навчальних закладів — Луганського національного державного аграрного університету.
Захід заплановано відповідно до виконання Указу Президента України “Про Програму роботи з обдарованою молоддю на 2001–2005 роки” від 08.02.01 № 78 та з метою створення в Україні сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу українського народу, пошуку, підтримки й стимулювання інтелектуально і творчо обдарованої молоді.
Близько 250 кращих із кращих студентів аграрних вищих навчальних закладів зустрілися в чудовому студентському містечку, щоб розкрити свій інтелектуальний і творчий потенціал, виявити свої інтереси та вподобання, енергію й амбітність, прагнення до самоствердження і самореалізації.
Відкриваючи п’ятий зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання “Лідери АПК XXI століття”, Державний секретар аграрної політики України, голова організаційного комітету Сергій Мельник висловив упевненість, що саме молоді — розумні, ініціативні, енергійні — стануть конкурентоспроможними фахівцями, а в недалекому майбутньому — керівниками різного рівня, вченими, політичними і державними діячами, справжніми лідерами АПК.
“ Від ваших знань, практичних навичок, діловитості і зацікавленого відношення до справи буде залежати, чи стане українське село багатим, землі — родючими, а люди — заможними”, — наголосив він у своєму виступі.
“Ми вчимо вас любити рідну землю, вчимо годувати людей. Ви — надія і майбутнє української нації”, — сказала, сердечно вітаючи учасників зльоту, ректор Луганського національного аграрного університету, д-р екон. наук, професор, академік Економічної академії наук України, заслужений працівник народної освіти України Валентина Ткаченко.
На урочистому відкритті зльоту були присутні народні депутати України Олександр Борзих, Микола Гапочка, Василь Надрага, Катерина Фоменко, перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Володимир Грищенко та заступник з питань АПК Юрій Махортов, представник Санкт-Петербурзького державного університету, д-р екон. наук, професор Микола Колесов, Ростовського державного університету, д-р екон. наук, професор Віктор Овчінніков, професори Кубанського аграрного університету Микола Дулін і Петро Сидоров, представники Мілеровської райдержадміністрації Ростовської області Микола Шоста, Тамара Макаренко та представники громадських, державних організацій і засобів масової інформації.
У роботі зльоту взяли участь: начальник Департаменту кадрової політики, аграрної освіти і науки України Микола Бойко, директор Науково-методичного центру аграрної освіти Тетяна Іщенко, директор Навчально-методичного центру Микола Хоменко, представники 24 областей (керівники делегацій), ректори, директори аграрних вищих навчальних закладів.
Після відкриття зльоту учасники творчих колективів Луганського НДАУ подарували всім присутнім прекрасний концерт, кожний номер якого вдячні глядачі нагороджували бурхливими оплесками. Запальними танцями, піснями, віршами на одному подиху самодіяльні артисти, лауреати та дипломанти фестивалю народної творчості “Софіївські зорі” наповнили душу глядачів прекрасними почуттями, радістю і гордістю за нашу талановиту молодь.
У рамках роботи п’ятого зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання “Лідери АПК XXI століття” традиційно проведено секційні засідання за інтересами, де розглянуто найважливіші напрями і перспективи розвитку аграрного сектора України. Юнаки і дівчата обговорювали питання формування духовного та морального обличчя спеціаліста-аграрія XXI століття, проблеми АПК — екологічні й економічні, рослинництва, тваринництва, технічного прогресу, нетрадиційних джерел енергії, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції. Особливу увагу зосереджено на соціально-економічних проблемах розвитку сучасного села, культурі міжнаціонального спілкування, розвитку молодіжного руху в навчальних закладах, роботі клубів за інтересами, вихованні лідерів у процесі навчання, проблемах власного бізнесу в сучасних економічних умовах, кредитуванні та інвестуванні в АПК тощо.
У роботі секцій взяли участь представники Мінагрополітики України, провідні вчені і викладачі Луганського НДАУ, представники Санкт-Петербурзького, Ростовського та Кубанського університетів.
“Ми приємно вражені побаченим і почутим, отримали велике задоволення від спілкування з елітою аграрного студентства України, колегами з Луганського НДАУ. На превеликий жаль у нас не проводять такі заходи, тому ми по-доброму заздримо вашим можливостям зібрати найперспективніших студентів-аграріїв для спілкування, обговорення актуальних проблем реформування АПК, освіти, виховання людини”, — сказав д-р екон. наук, професор Кубанського ДАУ Михайло Дулін.
На пленарному засіданні студенти на високому професійному рівні обгрунтовували і стверджували принципи світового гуманізму, за якими саме людина, її права і обов’язки, запити й потреби повинні перебувати в центрі уваги держави та суспільства, демонстрували бажання молоді до співпраці, до подолання труднощів сьогодення, підкреслювали особливий трудовий, інтелектуальний, творчий ресурс розвитку особистості.
У багатьох студентських виступах прозвучало не тільки бачення проблем, а й цікаві обгрунтування їх вирішення, яке вони ставили в пряму залежність від впевненості, компетентності, цілеспрямованості, вихованості лідера-керівника.
З метою активізації молодіжного руху, зміцнення нашої держави делегати зльоту запропонували провести на державному рівні Всеукраїнський форум студентської молоді.
У зверненні до аграрної молоді України і до всіх, кому не байдужа доля нашої держави, учасники п’ятого зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання закликали до згуртування для досягнення вершин економічного, соціального та духовного прогресу. Запорукою втілення в життя цих завдань є сумлінне та наполегливе навчання.
Лише високопрофесійні фахівці-аграрії, яким не байдужа рідна українська земля, хліборобська доля, батьківська домівка зможуть гідно продовжити кращі традиції старшого покоління.
Ці зусилля, безсумнівно, трансформуються в нарощування обсягів сільськогосподарського виробництва, піднесення авторитету галузі, а з ними — в економічне зростання України, поліпшення добробуту її народу, побудову демократичного суспільства.
Атмосферу форуму аграрного студентства, його прагнення і вболівання висвітлив епіграф реферату Володимира Сердюка, студента Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості:
“Усі мої сили, наснагу високу,
Й життя віддамо до останнього кроку,
Аби ти щаслива була, Україно,
Доля моя дивна, Єдина!”

Борис Куліковський,
завлаб Навчально-методичного центру Мінагрополітики України

Інтерв'ю
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0