Спецможливості
Новини

Фермери Полтавщини мають лише 20% необхідних для весняної посівної добрив

21.02.2023
508
Фермери Полтавщини мають лише 20% необхідних для весняної посівної добрив фото, ілюстрація

Цьогорічні врожаї залежатимуть від багатьох чинників, зокрема від наявності в господарствах насіння та добрив. Уже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% науково обґрунтованих норм через здорожчання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukurier.gov.ua.

Передовсім це стосується рослинників Полтавщини, які планують навесні посіяти 1,4 мільйона гектарів ярих зернових та зернобобових і технічних культур – майже стільки саме, як і торік. У структурі посівних площ перевагу нададуть ринково орієнтованим культурам – кукурудзі на зерно, сої, соняшнику.

У розрізі основних сільськогосподарських культур найбільші площі займатимуть зернова кукурудза — понад 528 тисяч гектарів, соняшник — 457 тисяч, соя — понад 150 тисяч гектарів.

Під урожай 2023 року в області посіяли 223,5 тисячі гектарів озимих зернових: 210,5 тисячі гектарів пшениці, 9,2 тисячі гектарів – ячменю та 3,8 тисячі гектарів жита. А також понад 20 тисяч гектарів озимого ріпаку.

Потреба в мінеральних добривах для проведення весняно-літніх польових робіт становить 27,5 тис. тонн діючої речовини. Є лише 5,7 тис. тонн діючої речовини.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт та завершення збирання кукурудзи сільськогосподарські підприємства області потребують 35,6 тисячі тонн дизельного пального та 3,7 тисячі тонн бензину. На 20 січня, за оперативними даними, в господарствах було накопичено відповідно 16,4 тисячі тонн дизельного палива (46% потреби) та 1,6 тисячі тонн бензину (43%).

Інтерв'ю
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0