Спецможливості
Новини

Фермери на окупованій території змушені продавати суницю нижче собівартості

01.06.2023
745
Фермери на окупованій території змушені продавати суницю нижче собівартості фото, ілюстрація

На ярмарку в окупованому Скадовську можна купити суницю по 70 рублів за кілограм ягід, що дешевше собівартості вирощування цієї культури і в рф, і в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на most.

Відео з сюжетом про ярмарок розміщене на телеграм-каналі підконтрольної росіянам «адміністрації Скадовського муніципального округу». На відео глава «адміністрації» Сергій Швайко розповідає, що на ярмарку можна купити «суницю за дуже хорошою ціною – 70 рублів за кілограм» і неприховано цьому радіє.

Але така ціна суниці – свідчення колосального економічного занепаду на окупованій росією частині Херсонської області. Бо селяни через наднизьку купівельну спроможність населення змушені продавати свою продукцію нижче собівартості.

Роздрібна ціна в 70 рублів (32,3 грн) за кілограм суниці – повністю економічно невиправдана ані за російськими, ані за українськими критеріями. Судячи з інформації в російських джерелах, в рф цього року вирощування кілограму суниці обійдеться виробнику від 80 до 120 рублів. Собівартість кілограму суниці в Україні – від 40 грн.

Але фермери з окупованої частини Херсонської області змушені аби виручити бодай щось продавати суницю за ціною, яка влаштує покупця. А переважна частина мешканців окупованої частини Херсонщини зараз не мають роботи, і тому чимало родин живуть за рахунок пенсій і соціальних виплат.

Підконтрольна росії «адміністрація Херсонської області» повідомляє, що створює всі умови для того, щоб місцеві фермери продавали свою продукцію в рф. Але, як розповідають мешканці окупованої території, реально такої можливості майже немає навіть у дуже лояльних до окупантів фермерів. Тому вони змушені продавати свою продукцію, зокрема, суницю, дешевше собівартості, щоб виручити бодай щось.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0