Фермерські господарства не зупинятимуть посівних робіт
Фермерські господарства не скасовують посівних робіт.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.
«Ніяких зривів у квітні не передбачається, — каже працівник агрофірми "Базис" 53-річний Олександр Кисіль. — Засіяли ячмінь, яру пшеницю, багаторічну траву, внесли міндобрива. Підживили ріпак, озиму пшеницю. Сировину отримуємо, проблем немає. Обов'язково всі працюють у рукавичках, масках, мають дезінфектори. Ніхто не хворіє.
Труднощі виникають, коли ламається техніка. Сервіси ремонту зачинені. Дзвонимо майстрам на особисті номери, щоб дали запчастини».
Карантин може завадити частині українців засадити городи: «У мене ділянка під Золотоношею. Їхати 2 години. Але автобуси й електрички не ходять, — говорить черкащанка Любов Марцинько, 60 років. — До травня город завжди засаджувала. Лишалися помідори, огірки чи капуста. Нині встигла висадити тільки цибулю, моркву і часник. Хоча чула, що дехто вже про картоплю подбав.
У перші дні могла на дачу дістатися, бо сусід у той бік їздив машиною і підвозив. Тепер боїться. Бо як закриють дамбу через Дніпро, не зможемо додому повернутися».
53-річна Алла Матвієнко зі столиці цьогоріч вирішила не садити картоплю на дачі біля Білої Церкви в Київській області: «Я не з тих людей, які до середини березня намагаються все посадити, — розповідає Алла Володимирівна. — Планувала городом зайнятися наприкінці березня — на початку квітня.
Коли подовжили карантин, в душі все обірвалося. Добиратися до дачі нічим. Машини не маю. Кілька днів плакала. Втішили син із невісткою. Переконали, що можемо купувати овочі на базарі. Коли карантин скінчиться, скосимо на городі бур'яни та посадимо трохи помідорів і капусти».