Спецвозможности
Новости

Фермерські кооперативи, ринок та новий бренд — плани Вінницької громади

05.02.2023
287
Фермерські кооперативи, ринок та новий бренд — плани Вінницької громади фото, иллюстрация

Протягом 2023-2025 років на території Вінницької міської територіальної громади діятиме Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vmr.gov.ua.

Нею передбачається підтримка та розвиток фермерських господарств, впорядкування об'єктів водного фонду (ставків) та фінпідтримка для пасічників.

Результатом її роботи має стати поява фермерських кооперативів, гуртового роздрібного ринку, який з часом може набути статусу регіонального, а також створення бренду «Вінницький фермер», доступ місцевої продукції на полиці торгових мереж, вихід вінницьких пасічників на зовнішні ринки, приведення до ладу сільських водойм тощо.

Наприклад, розраховувати на отримання додаткових фінансових ресурсів можуть вінницькі бджолярі. На додачу до державної програми підтримки галузі бджільництва, якою передбачається підтримка пасічників, що мають від 10 бджолосімей, Вінницька міська рада передбачає фінансову підтримку від чотирьох бджолиних сімей.

«Фізичним особам, які є власниками від 4 до 9 бджолиних сімей ми передбачили допомогу в розмірі 200 гривень за одну бджолосім'ю, — каже радник вінницького міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний. — Якщо бджоляр має десять та  більше бджолосімей, то розмір допомоги за одну — складатиме 100 гривень, але загалом — не більше 30 тисяч гривень».

Програмою також передбачена поява фермерського кооперативу. До нього зможуть долучитися як діючі товариства та фермерські господарства, так і фізичні особи, які працюють в аграрній сфері. Результатом роботи кооперативу, зокрема, має бути поява бренду «Вінницький фермер».

Також місто уже розпочало підготовчу роботу до створення гуртового сільськогосподарського ринку.  Він буде розташований в Щітках, що на території Вінницько-Хутірського округу. Орієнтовна площа ринку на початковому етапі — близько двох-трьох гектарів. Передбачається, що тут будуть як овочеві так і м’ясні відділи, а також можливість як гуртового так і роздрібної реалізації продукції.

Интервью
Александр Карпенко, директор по маркетингу и технической поддержке компании «Адама Украина»
Агрохимический рынок в Украине якобы большой и с большим количеством участников, но в то же время все друг друга знают, и события, которые происходят на нем, очень быстро становятся темами для
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0