Спецможливості
Новини

Фермери на окупованих територіях змушені продавати зерно за цінами, в рази нижчими за ринкові

28.07.2023
503
Фермери на окупованих територіях змушені продавати зерно за цінами, в рази нижчими за ринкові фото, ілюстрація

На тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують реалізовувати корупційну схему з реалізації зерна українських фермерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Центр національного спротиву.

Так, усі фермери захоплених регіонів мають здавати зерно пшениці ворогу за фіксованою ціною, які в рази нижче ринкових. Зокрема зерно вищого ґатунку забирають за 9 тис. рублів (3,6 тис. грн) за тонну, а нижчого ґатунку 6,3 тис. рублів (2,56 тис. грн). Зауважимо, в Україні середня ціна фуражного зерна (нижчий ґатунок) наразі становить 5 тис. грн за тонну.

При цьому, вищезазначені ціни за тонну на ТОТ працюють лише, якщо фермер має російську реєстрацію бізнесу. Проте більшість фермерів або покинули регіон, або не зареєстрували свій бізнес відповідно до російського законодавства.

Відтак, останні вимушені реалізовувати своє зерно на «чорному ринку» за 4,5-5 тис. рублів за тонну спекулянтам, які потім здають його окупаційної адміністрації. Тобто працює схема, при якій посередник купує зерно за безцінь й продає окупантам за дорожче, а ті вже продають його далі.

При цьому, окупаційний єдиний зерновий оператор також продає зерно ненабагато дорожче ніж купував «потрібним фірмам» з орбіти колаборантів. А ті вже продають зерно далі за світовими цінами й різниця осідає в кишенях гауляйтерів.

Відтак, ворог фактично забирає зерно в українських фермерів за безцінь, й водночас використовує цю ситуацію аби змусити власників господарств перереєструвати свій бізнес.

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0