Спецвозможности
Новости

Фермерам Чернігівщини стало невигідно саджати картоплю

16.05.2022
1133
Фермерам Чернігівщини стало невигідно саджати картоплю фото, иллюстрация

Посадити картоплю цієї весни в рази дорожче ніж минулого року — майже втричі за рік здорожчало дизельне пальне, майже в чотири рази — добрива.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на на «Суспільне Чернігів».

Ціна на саму картоплю, яку закуповують у фермерів, за рік втричі впала — картоплю фермери продають тепер по 2,50 грн за кілограм або просто викидають, бо вона гниє — внаслідок війни втрачені основні ринки збуту — схід та південь України.

«Цієї весни, щоб посадити один гектар картоплі, на пальне, добрива тощо потрібно витратити не менше 60 тисяч гривень», — каже фермер з Понорниці Андрій Бородюк..

Зі слів фермера, вони орієнтувалися на 22-25 гривень за літр палива. Щоб обробити гектар землі під картоплю треба близько 40 літрів солярки.

Добрив на гектар — потрібно близько тонни. Їх підприємство закупило до війни. Вже тоді ціна на них зростала.

«Тридцять тисяч за тонну азотних добрив. В порівнянні — ще рік тому ми купували по 7 тисяч за тонну», — порівняв  Андрій Бородюк.

При цьому на саму картоплю ціна впала майже втричі. Минулої весни картоплю по селам скуповували по 7 гривень, тепер — по дві з половиною гривні за кілограм.

Зі слів фермера Андрія Бородюка, щоб покрити його теперішні витрати, картопля має коштувати щонайменше 6 гривень за кілограм, щоб отримати дохід — бульбу потрібно продати по 8 гривень.

«Відбивають руки від роботи — чому державою не контролюється? Чому воно так? На все ціна — на помідор, огірок, редиску — 80 гривень. На картоплю — 2,50».

Ключевые слова: Чернігівщина, картопля

Интервью
Владимир Яковчук, генеральный директор Евралис Семенс Украина
Генеральный директор ООО «Евралис Семенс Украина» Владимир Яковчук рассказывает о новинках французского семенного бренда в сезоне-2017 и "закулисной" жизни компании.    
координатор проекта "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сельское хозяйство относится к тем отраслям, где объединение может принести к значительному повышению конкурентоспособности. По инициативе крупнейшей в Польше гастрономической закупочной группы Horeca GGZ в Украине будет создана... Подробнее

1
0