Спецможливості
Новини

Фермерам Чернігівщини стало невигідно саджати картоплю

16.05.2022
1443
Фермерам Чернігівщини стало невигідно саджати картоплю фото, ілюстрація

Посадити картоплю цієї весни в рази дорожче ніж минулого року — майже втричі за рік здорожчало дизельне пальне, майже в чотири рази — добрива.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на на «Суспільне Чернігів».

Ціна на саму картоплю, яку закуповують у фермерів, за рік втричі впала — картоплю фермери продають тепер по 2,50 грн за кілограм або просто викидають, бо вона гниє — внаслідок війни втрачені основні ринки збуту — схід та південь України.

«Цієї весни, щоб посадити один гектар картоплі, на пальне, добрива тощо потрібно витратити не менше 60 тисяч гривень», — каже фермер з Понорниці Андрій Бородюк..

Зі слів фермера, вони орієнтувалися на 22-25 гривень за літр палива. Щоб обробити гектар землі під картоплю треба близько 40 літрів солярки.

Добрив на гектар — потрібно близько тонни. Їх підприємство закупило до війни. Вже тоді ціна на них зростала.

«Тридцять тисяч за тонну азотних добрив. В порівнянні — ще рік тому ми купували по 7 тисяч за тонну», — порівняв  Андрій Бородюк.

При цьому на саму картоплю ціна впала майже втричі. Минулої весни картоплю по селам скуповували по 7 гривень, тепер — по дві з половиною гривні за кілограм.

Зі слів фермера Андрія Бородюка, щоб покрити його теперішні витрати, картопля має коштувати щонайменше 6 гривень за кілограм, щоб отримати дохід — бульбу потрібно продати по 8 гривень.

«Відбивають руки від роботи — чому державою не контролюється? Чому воно так? На все ціна — на помідор, огірок, редиску — 80 гривень. На картоплю — 2,50».

Ключові слова: Чернігівщина, картопля

Інтерв'ю
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0