Спецможливості
Новини

Фермер з 2014 року розорював одне з найбільших поселень трипільської культури

18.04.2023
584
Фермер з 2014 року розорював одне з найбільших поселень трипільської культури фото, ілюстрація

Господарський суд апеляційної інстанції  погодився з доводами прокурора щодо протиправності розпорядження та використання особливо цінними землями, залишивши в силі рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову прокурора у правовідносинах щодо використання земельних ділянок історико-культурного призначення на Звенигородщині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Черкаської обласної прокуратури.

Зокрема було встановлено, що на земельних ділянках загальною площею 112 га, ринковою вартістю понад 200 млн грн, які з 2014 року перебувають в оренді підприємства для сільськогосподарського обробітку, розташований об’єкт культурної спадщини – пам’ятка археології – поселення трипільської культури «Глибочок», яке за даними державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» є одним з найраніше відкритих трипільських поселень в Україні та належить до числа найбільших за площами у тогочасному світі.

За висновком уповноваженого органу охорони культурної спадщини сільськогосподарський обробіток указаної земельної ділянки руйнує археологічний шар пам’ятки, що призводить до втрати її наукової цінності.

Прокуратура звернулася до суду з вимогами скасувати накази органів Держгеокадастру про надання землі та визнати недійсними укладені на їх підставі договори оренди.

Намагання фермерського господарства, яке активно розорювало землі, що є національним надбанням, зберегти за собою право на земельні ділянки були марними, наразі за рішеннями судів вони підлягають поверненню з незаконного користування.

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0