Спецможливості
Новини

FAO підтримала прийняття нового глобального стандарту торгівлі

13.04.2017
1589
FAO підтримала прийняття нового глобального стандарту торгівлі фото, ілюстрація
Керівний орган Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МКЗР), Комісія з фітосанітарних заходів (КФМ) прийняла новий глобальний стандарт торгівлі, який допоможе забезпечити безпечнішу і одночасно вигідну міжнародну торгівлю рослинами та насінням

Керівний орган Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МКЗР), Комісія з фітосанітарних заходів (КФМ) прийняла новий глобальний стандарт торгівлі, який допоможе забезпечити безпечнішу і одночасно вигідну міжнародну торгівлю рослинами та насінням. Стандарт прийняли під час 12-ї сесії в Ічхоні, Республіка Корея, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію прес-служби FAO.

Як зазначається у повідомленні, пропонуючи уніфіковані підходи до оцінки і тестування ризиків, новий стандарт допоможе узгодити способи вирішення проблем в міжнародній торгівлі насінням, товарообіг якої складає приблизно $12 млрд/рік, забезпечуючи при цьому безпеку таких поставок для зростаючого населення світу.

«Дані погоджені стандарти є найбільш ефективним способом запобігання впровадження і поширення шкідників рослин на нові території і запобігання їх руйнівних впливів для рослин, біорізноманіття, продовольчу безпеку та торгівлю», - зазначив секретар МКЗР Жінгуян Ксіа.

На думку експертів ФАО, робота МКЗР має вкрай важливе значення для досягнення глобальних цілей сталого розвитку. «Оскільки МКЗР є єдиною організацією, яка встановлює держстандарти з питань здоров'я рослин і таким чином сприяє веденню міжнародної торгівлі, прийняті тут рішення матимуть важливе значення для подальшого захисту світових рослинних ресурсів – істинного фундаменту життя, - сказав заступник генерального директора ФАО і представник ФАО в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Кундхаві Кадіресан. - Дійсно, концепція ФАО про світ без голоду може бути досягнута завдяки здоровим рослинам без шкідників».

У ФАО зазначають: щороку кораблі переправляють понад 500 млн великих сталевих контейнерів, заповнених усіма видами вантажів з усіх куточків планети. Іноді вантаж може приховувати сільськогосподарських шкідників - від циганської молі до гігантських африканських равликів і аргентинських мурашок. Стрімке зростання торгівлі сільгосппродукцією через інтернет-ринки погіршує ситуацію, ускладнює контроль за партіями.

Особливу занепокоєність викликає загроза передачі шкідників через насіння. На відміну від інших сільгосппродуктів, призначених для споживання, насіння призначене для посадки і існує велика ймовірність того, що будь-які привезені шкідники можуть вижити на новому ґрунті і розмножуватися.

Боротьба з цими загрозами є надзвичайно складним завданням. Насіннєві компанії часто здійснюють програми з розведення насіння в різних країнах для отримання більшої кількості отриманих врожаїв в сезон. Це насіння потім транспортується в усі куточки земної кулі для очищення, обробки, тестування і упаковки для подальшого продажу чи тривалого зберігання. Їх кінцевий пункт призначення може бути невідомий у момент експорту з країни походження. Цей фактор дуже ускладнює та часом унеможливлює дотримання фітосанітарних імпортних вимог країн, що в результаті будуть імпортувати насіння.

Крім того, КФМ розглянула керівні принципи регулювання імпорту та ряд методів лікування, що перешкоджають проникненню шкідників в дерев'яний пакувальний матеріал, а також методи, за допомогою яких можна зупинити плодових мух від навали на цитрусові.

Комісія також прагне затвердження своєї пропозиції про те, щоб 2020 рік був офіційно визнаний Міжнародним роком здоров'я рослин, після того як проект резолюції по МГЗР-2020 був схвалений Радою ФАО.

Інтерв'ю
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про

1
0