Спецможливості
Новини

FAO має намір залучити мігрантів до сільського господарства

11.09.2017
1607
FAO має намір залучити мігрантів до сільського господарства фото, ілюстрація
FAO починає впроваджувати ряд проектів, спрямованих на вирішення або спрощення проблем людей, які змушені мігрувати

FAO починає впроваджувати ряд проектів, спрямованих на вирішення або спрощення проблем людей, які змушені мігрувати. Про це повідомив координатор програм FАО з реагування в надзвичайних ситуаціях в Україні Фаррух ТОіР, пише propozitsiya.com за матеріалами ekonomika.eizvestia.com.

"Програма націлена на те, щоб люди, які змушені були змінити місце проживання, могли повністю використовувати свій потенціал на новому місці. Щоб зайнятість в сільському господарстві відволікала їх від насущних проблем. Адже розвиток сільських територій в більшій мірі пов'язаний з сільським господарством", - зазначив він.

За словами генеральниого менеджера AGROPORT Ukraine Дмитра Титаренка, сталий розвиток сільських територій є одним з ключових факторів зниження рівня трудової міграції.

"Це передбачає інтенсифікацію сільськогосподарського виробництва, створення додаткових виробничих ланцюгів, поліпшення соціальних умов в сільській місцевості, дбайливе поводження з природними ресурсами", - зазначив він. І додав, що інвестиції в розвиток сільських територій дозволить в середньостроковій перспективі подолати міграційні потоки, а також сприяти відновленню економічного розвитку регіонів.

За статистикою, в 2015 році мігрантом став кожен сьомий житель планети. Найбільш уразливими є жителі сільської місцевості, понад 75% селян залежить від сільського господарства чи іншої діяльності в сільській місцевості.

У ФАО переконані, міграція може стати хорошим способом поширення нових знань, навичок або робочої сили, що сприятиме прискоренню економічного зростання в різних регіонах України або навіть в новій країні, за умови, що така міграція буде добровільна, а не вимушена.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталії Хмиз, в регіоні існує велика проблема з сезонною трудовою міграцією за кордон.

"Цьому сприяють очевидні чинники: близькість до кордонів, безвізовий режим, і різниця в заробітних платах. Ці всі проблеми ми розуміємо, але конкретних шляхів вирішення на сьогодні немає. Єдиним варіантом ми вважаємо - це підтримка розвитку аграрних бізнесів", - вважає вона.

Загалом міграційні потокиділяться на три складові: міграція, пов'язана з наявністю збройних конфліктів в регіоні; трудова міграція і кліматична міграція, яка поки не загрожує Україні.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до

1
0