Спецможливості
Новини

Якщо цукрова галузь вироблятиме лише цукор, то стане неконкурентною

06.03.2017
2000
Якщо цукрова галузь вироблятиме лише цукор, то стане неконкурентною фото, ілюстрація
Голова асоціації «Укрцукор» Андрій Дикун: «Цукор – профільний продукт галузі, але виробники також виготовляють мелясу, сухий жом, етанол. Окремо варто згадати – біогаз із цукрових буряків»

В Україні є чимало цукрових заводів, які ефективно працюють та інвестують у модернізацію виробництва. Розвиваються й інші напрямки. Цукор – профільний продукт галузі, але виробники також виготовляють мелясу, сухий жом, етанол.

Окремо варто згадати – біогаз із цукрових буряків, який можна і потрібно трасформувати в зелену енергію. Про це розповів голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун в інтерв'ю propozitsiya.com.

При цьому він зазначив, що поки на ринку працює державний монополіст «Укрспирт», говорити про біоетанол в Україні не варто. Є декілька заводів, які виробляють технічний біоетанол для фармацевтичної індустрії – вони фанати своє справи.

А. Дикун нагадав, що нещодавно вийшов закон НКРЄ про підвищення плати в 10 разів за підключення до електромереж, хоча його ще не підписано. «Ми говоримо про біогаз, але чомусь маємо платити в 10 разів більше за підключення однієї біогазової установки. Всі країни з ефективною цукровою галуззю на цьому заробляють – Європа, США. Чому українці не можуть? Якщо будемо виробляти лише цукор, будемо не конкуренті», - впевнений експерт.

Він додав, що існують зелені тарифи. Але потрібна гарантія, що зелений тариф буде стабільним протягом 15-20 років. Таких гарантій ніхто не дає. «У нашій країні тариф може змінюватися ледь не щороку. Неможна вкладати в бізнес десятки мільйони, якщо ситуація може змінитися буквально завтра. Держава повинна забезпечити стабільні правила гри. А гроші ми самі заробимо, що вже наочно продемонстрували в сезоні–2016», - констатував А. Дикун.

Більше інформації - в інтерв'ю.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0