Спецможливості
Новини

ЄС заборонив увезення продукції рослинного походження з третіх країн без фітосанітарного сертифіката

18.12.2019
859
ЄС заборонив увезення продукції рослинного походження з третіх країн без фітосанітарного сертифіката фото, ілюстрація

Від 14 грудня до країн Євросоюзу з третіх країн заборонено провозити рослини та рослинну продукцію без фітосанітарного сертифіката.

Винятком є ананаси, кокоси, дуріани, банани та фініки. Заборона є наслідком зміненого регламенту 2016/2031 Європейського парламенту, який стосується правил імпорту товарів з третіх країн до Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UkraineFood.org.

Вчені вважають таку заборону виправданою.

«Щодня служби інспекції рослин в Європейському Союзі отримують сигнали про нові загрози, у тому числі у вигляді комах чи збудників інфекційних захворювань, невідомих до цих пір у цих районах, які загрожують культивованим там рослинам», — прокоментувала професор Сільськосподарського університету в Кракові (Польща) Моніка Беняш.

«Новою загрозою для фруктових садів у Європі є дрозофіла Сузукі, яка відкладає яйця в не зібрані плоди, а в ті, що ростуть на деревах. Як наслідок — бродить ціла плантація. Цей вид дрозофіли вже досяг південної Європи. Зараз його немає в Польщі», — сказала експерт.

Небезпечні види для тепличних культур в Європейському Союзі, в т.ч. хижі клопи, також потрапляють — наприклад, у вигляді яєць — з Індонезії та Малайзії.

Заборона також стосуватиметься ввезення насіння з-за меж ЄС.

Адже випадково можна зустріти бур’яни, які можуть швидко розмножуватися і бути дуже небезпечними для сільськогосподарських культур.

 

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0