Спецможливості
Новини

ЄС вводить додаткові мита на імпорт лохини і чорниці зі США — Україна у виграші

18.11.2020
848
ЄС вводить додаткові мита на імпорт лохини і чорниці зі США — Україна у виграші фото, ілюстрація

ЄС вводить додаткові імпортні мита в 25% на ряд сільськогосподарських продуктів із США, включаючи свіжу і заморожену лохину і чорницю (ягоди роду Vaccínium).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

В результаті, загальний розмір мит на імпорт цих свіжих ягід з США в ЄС досягне 28,2%, а на імпорт заморожених — 25%.

За даними Північноамериканської ради з лохини (North American Blueberry Council), під новий тариф підпадають не всі категорії ягід Vaccínium. Нове підвищене мито стосуватиметься лише тих продуктів, які поставляються під наступними кодами ТН ЗЕД: 0810.40.50 (свіжа лохина високоросла), 0811.90.50 і 0811.90.70 (заморожені дикорослі чорниця і лохина).

Як вважають аналітики EastFruit, підвищення тарифів якщо і вдарить по американським експортерам ягід, то тільки в основному по постачальникам замороженої продукції, так як ЄС для експортерів свіжої лохини з США завжди був незначним ринком збуту. Так, в минулому році США експортували близько 35 тис. тонн лохини, з яких лише 1 тис. тонн прямувала до країн ЄС. 

Для Євросоюзу, в свою чергу, США не є ключовим гравцем на ринку імпортної лохини, і їх частка в загальному імпорті цієї продукції в ЄС не перевищує 1%.

Тим часом, що стосується замороженої дикоростучої чорниці та лохини, США щорічно забезпечують близько 3-5% від загального імпорту цих ягід в Євросоюзі. Частка американських постачальників і в цьому випадку є відносно малою, і основні обсяги замороженої чорниці і лохини ЄС закуповує з Канади (47%), України (25%) і Білорусі (13%).

Таким чином, підвищення мит на продукцію з США, швидше за все, зіграє на руку експортерам з цих трьох країн, які зможуть трохи збільшити свою частку на ринку Євросоюзу за рахунок скорочення американської.

Ключові слова: лохина, експорт, мито, ЄС

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0