Спецможливості
Новини

Епоха дешевого меду в Україні закінчилася, ціни зростатимуть, — прогноз

10.08.2021
835
Епоха дешевого меду в Україні закінчилася, ціни зростатимуть, — прогноз фото, ілюстрація

Ціни на мед цього року значно зросли — на 50-100 грн за кілограм продукту залежно від сорту, і, швидше за все, знижуватися вже не будуть, повідомила керівник інтернет-магазину ТМ «Знатний мед» Руслана Пліс.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

«Цей рік характерний тим, що ціни на мед зросли. Подорожчання склало в середньому від 50 і навіть до 100 грн за кілограм залежно від виду меду. Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла — його стає менше, а добувати його дорожче, тому мед і далі буде зростати в ціні», — сказала вона.

За словами Пліс, роздрібні ціни на сортові види меду — з липи та білої акації — зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кіло.

Для цього у 2021 році були причини — складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.

«Дорожчає і паливо, і електроенергія, і всі продукти харчування — тому і мед не може залишатися на тій самій ціні, це було б парадоксом. Хоча, до 2020 року ціна на мед практично не змінювалася, що було ненормально з ринкової точки зору. Пасічники боялися підіймати ціни, щоб краще і швидше продати мед», — додала експерт.

Як зазначив засновник ТМ «Знатний мед» бджоляр Валерій Курейко, цього року практично не було травневого меду, акацієвого меду зібрано на 30-40% менше, а липовий мед у деяких регіонах було складно зібрати то через дощі, то через сильну спеку.

«Тому ризики зустріти фальсифікат замість меду зараз ще вище, ніж зазвичай», — додав він.

 

Ключові слова: мед, ціна, виробництво

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0