Спецможливості
Новини

Екстремально спекотне літо прискорило танення льодовиків в Арктиці

09.08.2017
2998
Екстремально спекотне літо прискорило танення льодовиків в Арктиці фото, ілюстрація
Через потепління Арктика стрімко втрачає крижаний покрив. Фото Flickr

Через глобальну зміну клімату Арктика нагрівається швидше будь-якого іншого регіону планети. Спекотне літо тільки прискорює цей процес. Звільнені від льоду території можуть стати зоною міжнародного конфлікту за природні багатства, пише propozitsiya.com з посиланням на Экономические известия.

Останні 30 років площі Північного Льодовитого океану, які цілий рік вкриті кригою, зменшуються з величезною швидкістю. Ця поверхня скоротилася вдвічі, а товщина льоду зменшилася на 80%. Вчені прогнозують, що через 20 років Північний Льодовитий океан в літню пору взагалі не буде вкритий кригою.

Це, з одного боку, позначиться на житті місцевої флори і фауни, а, з другого боку, відкриє нові економічні можливості для країн арктичного регіону.

По-перше, з точки зору логістики. Відкриття Північного морського шляху внаслідок танення льодів дозволить скоротити доставку вантажів на відстань до 4000 морських миль, тобто до 14 днів шляху, а також істотно здешевити перевезення. Запуск масової навігації цим шляхом уже порівнюють з відкриттям Суецького і Панамського каналів.

По-друге, Арктика дуже багата на корисні копалини. Згідно з дослідженнями Геологічної служби США, поклади нафти в Арктиці складають близько 90 млрд кубометрів або приблизно 7% відомих зараз світових запасів. Газу також дуже багато - приблизно 47 млрд кубометрів або 26% поточних запасів. Основні обсяги вуглеводнів зосереджені в прибережній частині континентального шельфу.

Крім того, за прогнозами вчених, у Північному Льодовитому океані можуть бути родовища нікелю, золота, вугілля, алмазів, платини, титану і таких цінних копалин, як бивні мамонтів. Вартість цих ресурсів оцінюється в сотні мільярдів доларів.

Країни, що мають вихід до Північного Льодовитого океану, вже почали територіальні суперечки, не бажаючи втратити майбутню вигоду. Найгострішою зараз є суперечка між Росією, Канадою, Норвегією та Данією за підводний хребет Ломоносова, що проходить через північний полюс.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала

1
0