Спецможливості
Новини

Експортні ціни на пшеницю у світі в лютому знизилися, а на кукурудзу зросли

01.04.2019
1492
Експортні ціни на пшеницю у світі в лютому знизилися, а на кукурудзу зросли фото, ілюстрація

Експортні ціни на пшеницю в цілому знизилися в лютому, при цьому ціна на базисну американську пшеницю (ціна ФОБ на тверду чорвонозернисту озиму пшеницю №2 (No.2, Hard Red Winter, fob) в середньому склала 235 доларів США за тону, трохи знизившись у порівняно з показником в січні та трохи нижче, ніж у відповідному місяці минулого року. Експортні ціни на кукурудзу з більшості країн походження виросли в лютому. Ціна на базову американську кукурудзу (ціна ФОБ на жовту кукурудзу № 2, (No.2, Yellow, fob ) в середньому склала 170 доларів США за тонну, що трохи вище, ніж в січні, та майже на 4 відсотки вище його рівня в лютому минулого року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ФАО.

Після деякого підвищення на початку лютого ціни на пшеницю знизилися в решті місяця через більш повільні, ніж очікувалося, темпи продажів і в цілому хороших прогнозів світового виробництва. В Європейському Союзі ціни знизилися більш значно, проте, залишаючись нижче, ніж в минулому році. Навпаки, в Аргентині експортні ціни на пшеницю в середньому зросли в лютому в порівнянні з січнем, при цьому зареєструвавши тренд деякого зниження після послаблення попиту і тенденцій на міжнародному ринку.

Ціни на кукурудзу зміцнилися через перебій в поставках, несприятливу погоду і стабільні експортні продажі. В Україні експортні ціни на кукурудзу були в середньому трохи вище, ніж в січні, в основному через високий попит на початку місяця, особливо з боку Європейського Союзу. У Південній Америці, ціни виросли в Бразилії через високий попит, в той час як в Аргентині ціни знизилися на тлі очікування рекордного врожаю в цьому році.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0