Експортні ліцензії: між Україною та Польщею розпочався обмін листами
Україна та Польща розпочали обмін листами на технічному рівні щодо експортних ліцензій, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.
Окремо він пояснив, що ліцензування не передбачає квоти, тобто, за обсягом.
«Ліцензування означає, що експортер подає заявку до Мінекономіки, вона передається Мінагрополітики і Мінагрополітики отримує погодження від, наприклад, Польщі. І після погодження видається ліцензія. Це означає, що просто прослідковуються об'єми експорту і прослідковується, хто є контрагентами, але це не йде мова про квоту», – розповів заступник міністра.
Заступник міністра заявив, що фактично ліцензування без квот є досить поширеним інструментом.
«Тому якщо ми говоримо про заміну існуючого ембарго, яке станом на сьогодні діє зі сторони Польщі на ліцензування, то це є позитивний крок до лібералізації торгівлі, який все-таки дозволить певні обсяги після проходження відповідної процедури, але ж торгувати. Тому однозначно, у порівнянні з поточною ситуацією це був би позитивний крок – налаштування взаємної торгівлі між нашими країнами», – поінформував він.
Відповідаючи на питання, Висоцький заявив, що Україна має позитивний досвід ліцензування агропродукції з Румунією і Болгарією. За його словами, ці країни ще у вересні минулого року не запроваджували ембарго, а погодилися на цей процес ліцензування з Україною.
«І дійсно, відповідно, можна контролювати, прослідковувати об'єми. Тому ми говоримо, що є позитивний досвід. І у діалозі можна буде знаходити спільні позитивні моменти для обох країн [Польщі і України]. Це все одно краще, ніж заборона і відсутність діалогу», – зазначив заступник міністра.