Спецможливості
Новини

Експорт заморожених ягід з України склав рекордні $78 млн

26.02.2019
855
Експорт заморожених ягід з України склав рекордні $78 млн фото, ілюстрація

Експорт заморожених фруктів і ягід в 2018 р виріс на 28% та склав рекордні $78 млн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За два роки (2017-2018) виручка від експорту заморожених ягід склала 54%. Такий показник свідчить про те, що дана продукція займає друге місце за значимістю експортної виручки в плодоовочевому секторі після волоських горіхів ($117 млн ​​в 2018 р).

Більш помітно зріс експорт суниці садової (полуниці) - майже в 6 раз, малини - в 1,5 рази, інших заморожених ягід (переважно лохини та дикоростучої чорниці) - на 42%. Загальний експорт заморожених ягід і фруктів у 2018 році склав 47,8 тис. т, що стало новим рекордом для України.

«Замороження овочів та фруктів - це дуже перспективна інвестиційна ніша в Україні, тому що створює безліч можливостей для фермерів по виробництву сировини для заморозки. Для порівняння, сусідня Польща експортує заморожених ягід на $500 млн за рік, тобто в 7 разів більше, ніж Україна. При цьому можливості України набагато більше, якщо врахувати більш низькі витрати на робочу силу, електроенергію, землю, і т.п., якщо, звичайно, розуміти специфіку цього бізнесу», - коментує економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

До інформації: за підсумками 2018 року Україна експортувала плодів і ягід на суму $229 млн, що на 17% більше в порівнянні з 2017 р.

Ключові слова: експорт, ягоди, Україна

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0