Спецможливості
Новини

Експорт соняшникової олії до ЄС може припинитись

04.10.2024
358
Експорт соняшникової олії до ЄС може припинитись фото, ілюстрація
Експорт соняшникової олії відіграє важливу роль в економіці України, забезпечуючи приблизно 7% доходів до бюджету, а Європейський Союз є ключовим ринком, куди надходить близько 64% цього продукту. Будь-яке забруднення продукції може мати катастрофічні наслідки, як це було у 2008 році, коли постачання олії до ЄС було заблоковано через забруднення нафтовими продуктами. Сьогодні існує ризик повторення цієї ситуації.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на elitexpert.
 
Український експорт соняшникової олії опинився під загрозою через діяльність компанії «Сан Флауер-Термінал». За даними журналістських розслідувань, ця компанія використовує колишні нафтові резервуари для зберігання олії, що створює загрозу здоров’ю споживачів і може призвести до заборони експорту в ЄС.
 
Найбільш серйозною проблемою є те, що компанія «Сан Флауер-Термінал» не має необхідних ліцензій та сертифікатів для роботи з харчовими продуктами. Згідно з офіційною відповіддю Держпродспоживслужби на журналістський запит, підприємство не зареєстровано в Державному реєстрі операторів ринку харчових продуктів, що є порушенням українського законодавства. Ба більше, не дотримуються міжнародні стандарти якості, такі як система HACCP, яка є необхідною для експорту в ЄС.
 
У свою чергу, Державна екологічна інспекція в офіційній відповіді на запит зазначила, що у зв’язку з военним станом, перевірки на підприємствах не проводяться із 2022 року, тому вона не знає, що відбувається на підприємстві «Сан-Флауер».
 
Держпродспоживслужба, яка відповідає за контроль якості харчових продуктів, не вживає активних заходів для розслідування цієї ситуації. Попри численні звернення журналістів та активістів, перевірка компанії не була проведена, а державні органи лише визнали наявність порушень, але не вжили заходів для їхнього усунення.
 
Якщо міжнародні партнери виявлять сліди забруднення, Україна ризикує повністю втратити європейський ринок, що може мати серйозні економічні наслідки.

Інтерв'ю
З року в рік умови для здійснення основного обробітку ґрунту стають все суворішими, але якісна підготовка ґрунту — це одна з головних передумов для отримання високих показників урожайності та, відповідно, прибутковості. В ТОВ «Ім. Богдана... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0