Спецможливості
Новини

Експорт кукурудзи продовжує падати, попит на пшеницю та сою зростає

16:00 • Сьогодні
93
Експорт кукурудзи продовжує падати, попит на пшеницю та сою зростає фото, ілюстрація
У вересні експорт української кукурудзи знизився до 526 тис. тонн, що стало найнижчим показником з березня 2022 року. Це вже другий місяць поспіль, коли обсяги експорту кукурудзи падають. Основною причиною цього називають відсутність перехідних запасів. Одночасно ціни на кукурудзу зростають через підвищений попит з боку Туреччини та європейських країн. Туреччина, на тлі скорочення експортного потенціалу кукурудзи з рФ, збільшує закупівлі, аби покрити свої річні потреби, які оцінюються в 2 млн тонн.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.
 
На ринку пшениці спостерігається незвична ситуація: ціна на фуражну пшеницю майже зрівнялася з ціною на продовольчу пшеницю і навіть кукурудзу. Це викликано високим попитом на фуражну пшеницю з боку Європи. Основними напрямками експорту української пшениці у вересні стали Іспанія (669 тис. тонн), Індонезія (390 тис. тонн), Таїланд (277 тис. тонн) і В'єтнам (259 тис. тонн). Водночас переробники на внутрішньому ринку України готові платити премію до 6 доларів за тонну продовольчої пшениці в порівнянні з експортними цінами. Загалом експорт пшениці врожаю 2024 року на кінець вересня склав 6 млн тонн.
 
Ситуація на ринку соняшникової продукції залишається напруженою через стриману пропозицію та зростання цін на соняшник і олію. У відповідь на це деякі переробні заводи вирішили перейти на переробку сої, що дає змогу працювати на більш стабільному ринку. В Україні очікується, що цьогоріч обсяг переробки сої досягне 2 млн тонн. Вже зараз експорт нового врожаю сої складає 400 тис. тонн, при тому, що загальний урожай сої в країні оцінюється у 4,2 млн тонн.

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее

1
0