Спецможливості
Новини

Дослідники розробили штучну руку для збору ожини

20.05.2023
798
Дослідники розробили штучну руку для збору ожини фото, ілюстрація

Вчені-дослідники з Арканзасу і Джорджії (США) показали, що ніжну і свіжу ожину, яку зазвичай збирають вручну для збереження якості та структури плодів, тепер можуть збирати й спеціалізовані роботи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Для цих цілей американські вчені розробили розумну роботизовану руку з м’яким захопленням. Першим кроком у процесі цього проєкту було визначення сили, необхідної для збору ожини вручну з найменшим пошкодженням плодів.

Щоб з’ясувати, яке зусилля потрібне для того, щоб зірвати ожину і заподіяти їй якнайменше шкоди, проєктна група розробила силіконові манжети для пальців із біометричними датчиками, які вимірювали силу, яку людина докладала до своєї руки, щоб захопити та зібрати ожину.

За допомогою датчика сили, який людина носила прямо на руці, дослідник Маєрс зібрав понад 2000 ягід ожини у комерційних виробників в Арканзасі, на фермах Sta-N-Step Farm і Neal Family Farm.

Дані показали, що найбільшу силу прикладав великий палець, за яким слідував середній, вказівний і безіменний пальці. Ожину оцінювали після 21 дня зберігання в холодильнику за температури 35 градусів за Фаренгейтом.

Дослідники порівняли якість ожини з датчиком сили й без нього, і результати показали, що розумна рукавичка для пальців не впливає на якість ягід. Дослідження також засвідчило, що для збирання ожини необхідно всього три придатки замість чотирьох.

Другий етап дослідження був проведений співробітниками Ченом і Гундерманом під час їхньої роботи в Університеті Арканзасу, де було розроблено профільне м’яке роботизоване захоплення з трьома зубцями, яке приводили в рух сухожилля руки, з використанням товстої гітарної струни як сухожилля.

Сили, докладені для захоплення, стабілізації та збирання ожини за допомогою захвата, не викликали надмірного пошкодження після зберігання в холодильнику протягом 21 дня.

Ключові слова: роботизація, збір ожини

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0