Спецможливості
Статті

Домашній кінозал. З Днем Незалежності, Україно!

24.08.2017
19347
Домашній кінозал. З Днем Незалежності, Україно! фото, ілюстрація

Збірка українського кіно – українських режисерів і про Україну. Різних часів. Від козаків – до часів УПА та Степана Бандери. Від трагічних подій – до комічних (чи - трагікомічних). Сьогодні ми виборюємо Україну – як і сто чи триста років тому. І ми – зможемо і повинні. За нами і над нами – наша історія і наші герої.
 

 

Атентат – Осіннє вбивство в Парижі (1995)

Тривалість: 97 хвилин

Фільм Олеся Янчука, відзнятий за сприяння Українського конгресового комітету Америки за участю Національної кіностудії ім. Довженка. Охоплює період від 1947 року,  коли рейдові загони УПА з боями проривалися за кордон, до осені 1950-го, коли від руки агента КДБ Богдана Сташинського загинув Степан Бандера. Вигнанці й біженці навіть у важких умовах еміграційного життя об'єднувалися, вели просвітницьку, релігійну, громадську й політичну роботу.

Жива (2016)

Тривалість: 93 хвилини

Український історико-драматичний фільм, знятий Тарасом Химичем за реальними подіями. Фільм розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка рятуючись від переслідувань КГБ, потрапляє в табір УПА.

У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Мамай (2003)

Тривалість: 80 хвилин

https://www.youtube.com/watch?v=O1xFdzuZhBM

http://moviestape.net/ukrainian/4956-mamaj.html

Фільм режисера Олеся Саніна про одного із найпопулярніших в Україні фольклорних героїв - козака Мамая. В основі фільму – два твори українського і кримсько-татарського фольклору: «Дума про братiв Азовських»  та «Пісня дервіша. Це українська версія Ромео і Джульєтти. Козак - утікач з татарського полону, закохується в приголомшливо красиву татарську жінку, яка рятує його від неминучої смерті.

Мина Мазайло (1991)

Тривалість: кожна частина ~ 90 хвилин

https://www.youtube.com/watch?v=ohABDBnf3kE

Телевізійний фільм-комедія за однойменною п’єсою Миколи Куліша. Режисер – Сергій Проскурня, сценарій Леся Танюка.  За визначенням Миколи Куліша, це сатирична комедія, але у творі має місце трагічність становлення української мови й зацькованого народу, тому — трагікомедія. Твір було видано 1929 р. окремою книжкою. В основу твору покладено анекдотичну історію про те, як харківський службовець Мина Мазайло вирішив змінити своє прізвище, у якому вбачив причину своїх життєвих і службових поразок, на престижніше — російське Мазєнін. Але суперечка з приводу цього факту поступово переходить у сімейну дискусію і виходить на рівень глобальної проблеми. 

Пропала грамота (1972)

Тривалість: 80 хвилин

Фільм Бориса Івченка, екранізація за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Класика українського кіно з Іваном Миколайчуком у головній ролі. Героїчна комедія оповідає про пригоди козаків Василя та Андрія з гетьманською грамотою до цариці у Петербург, а після цього — про їхнє щасливе повернення в рідну Диканьку. Фільм має ознаки трагікомедії і карнавалу.

Політ золотої мушки (2015)

Тривалість: 93 хвилини 

Комедія Івана Кравчишина, знята за мотивами збірки оповідань Богдана Волошина про життя галицького містечка. Розповідь ведеться від імені дівчинки, яка любила дивитися на небо. Вона весь час повторює істрію про те, як в селі через бика мало не сталася війна. Пише вірші – зокрема, оду дідові, який, будучи при смерті, сказав: «Життя схоже на політ мушки над вогнем – таке ж яскраве, і таке ж коротке».

Той, хто пройшов крізь вогонь (2011)

Тривалість: 105 хвилин

http://moviestape.net/ukrainian/3279-toyhtoproyshovkrzvogon.html

https://www.youtube.com/watch?v=9vhC3bTpTrc

Фільм Михайла Іллєнка, заснований на реальних подіях. Розповідає про долю радянського воєнного пілота Івана Додока – хлопця з Полтавщини, який став вождем індіанського племені в Канаді.

Молитва за гетьмана Мазепу (2001)

Тривалість: 157 хвилин

Авторський фільм метра українського кіно Юрія Іллєнка, у якому він роздумує над постаттю Мазепи, долею України та піднімає екзистенційні питання суті українства. В основі сюжету — діалог «на ножах» історичних антагоністів — Петра І, що плюндрує Іванів саркофаг, та гетьмана Івана, який встає з могили, щоб оповісти своє життя, передусім таке, що пов'язане з боротьбою двох державців.

Микита Кожум’яка (2013)

Тривалість: 86 хвилин

Перший український 3D-анімаційний фільм-фентезі, знятий за мотивами однойменної казки Антона Сіяники. У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування ільму від  України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».   

Колись Кирило Кожум'яка переміг страшного змія. 12-річний Микита, його син, про такий подвиг може тільки мріяти - не успадкував він від батька ні його комплекції, ні його сили. Але хоробрості та цілеспрямованості хлопцеві з верхом вистачить, щоб урятувати свою землю від нової біди.

Оксана Козак спеціально для propozitsiya.com

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее

1
0