Спецможливості
Новини

До кінця лютого-березня 2022 р. ціни на аміачну селітру можуть зрости до 30-35 тис. грн/т, — прогнозує вчений

24.12.2021
2403
До кінця лютого-березня 2022 р. ціни на аміачну селітру можуть зрости до 30-35 тис. грн/т, — прогнозує вчений фото, ілюстрація

Скорочення імпорту та суттєве зростання цін на природний газ може призвести до виникнення дефіциту мінеральних добрив для весняних польових робіт в Україні на рівні 250-300 тис. тонн, що становить приблизно одну шосту частину від потреби. Такий прогноз озвучив директор Наукового центру «Інститут землеробства» Національної академії аграрних наук України Микола Ткаченко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

«Зупинка імпорту з Російської Федерації та Китаю ускладнила ситуацію з наявністю добрив на складах. Сьогодні ситуація є стабільною. Певний дефіцит очікується з другої половини лютого. Безперечно, проблема загостриться у березні-квітні. Загальний дефіцит мінеральних добрив навесні 2022 р. становитиме 250-300 тис. тонн», — сказав учений.

Також він додав, що на тлі скорочення обсягів імпорту добрив їх виробництво через високі ціни на газ призупинили два найбільші українські виробники — «Одеський припортовий завод» та «Сумихімпром». Підприємства, які продовжують працювати, скоротили обсяги виробництва. 

«Запаси мінеральних добрив в Україні у грудні 2021 р. на 40% менші порівняно з минулорічним. Усього на складах знаходиться 50-60 тис. тонн аміачної селітри та карбаміду вітчизняного виробництва», — стверджує М. Ткаченко.

«Дефіцит і високі ціни на газ також спричинили значне зростання цін на добрива, які в порівнянні з 2020 р. зросли в 2,5-4 рази. При цьому до кінця лютого-березня 2022 р. ціни на аміачну селітру, яка в грудні вже продається по 24,6 тис. грн/т, можуть зрости до 30-35 тис. грн/т», — прогнозує вчений.

 

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0